Podruhé vítězně venku. Z Lovosic vezeme výhru 31:28!

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v 8. extraligovém kole příjemně překvapili, když vyhráli na palubovce Lovosic 31:28. V tabulce si tak polepšili na šest bodů a posunuli se na 9. místo.

Na rozdíl od nepovedeného vstupu do utkání v minulém kole proti Karviné se tentokrát naši hráči chytili hned od začátku. Celé družstvo příkladně bojovalo, takže už od úvodu ve střetnutí proti favorizovaným Lovosicím vedlo.

„V prvním poločase jsme si vytvořili i čtyřbrankový náskok. Navzdory tomu, že pivot Adam Gřešek obdržel červenou kartu, takže jsme o něj brzy přišli,“ poznamenal trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

Do konce první půle sice dokázali domácí házenkáři zkorigovat stav, ale vedení jsme udrželi. Po třiceti minutách jsme vedli 17:16.
Po změně stran jsme se ale dopustili několika technických chyb, čehož soupeř využil a dokázal skóre otočit ve svůj prospěch. Dostal se do dvoubrankového vedení. To nás ale nezlomilo. Naopak. Díky dobře fungující obraně a proměňovaným šancím jsme se znovu dokázali dostat do vedení o čtyři góly.
„Pak jsme hráli přesilovou hru, ale bohužel jsme nedokázali odskočit ještě na větší brankový rozdíl,“ podotkl Kavka. „Domácí dokázali snížit na tříbrankový rozdíl. Začali hrát osobní obranu, ale dokázali jsme duel dotáhnout do vítězného konce a zaznamenali tak nesmírně cennou výhru venku. Taková vždycky družstvo povzbudí,“ zdůraznil lodivod Pepino SKP Frýdek-Místek.

Ten po zápase chválil všechny své svěřence za příkladný přístup k utkání a nasazení a bojovnost, s jakou hráli.
„Dneska výborně zachytal Vít Pyško. Zneškodnil pokusy z křídel i střely z dálky. V útoku zase na sebe ke konci vzali zodpovědnost zkušení hráči Vojta Petrovský a Péťa Kichner. Musím ale říct, že všichni dneska zahráli dobře. Několik branek z křídla dal i František Geist, když jsme se zrovna nemohli prosadit ze spojek,“ popsal kouč.

Cenným vítězstvím na půdě Lovosic si naši hráči zvýšili sebevědomí. V následujícím kole přivítají na domácí palubovce v derby Kopřivnici, která je zatím příjemným překvapením letošního extraligového ročníku. Posbírala už devět bodů, takže momentálně drží 5. příčku. V případě vítězství bychom se tomuto soupeři v tabulce přiblížili na rozdíl jediného bodu.

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek            28:31 (16:17)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Coch – Bednárek 4, Petrovský 9/2, Bosák 4, Gřešek 1, Vacula 1, Hes 1, Kichner 2, Kocich 5/2, Strack 1, Geist 3, Mazur. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Diváci: 769.

 

 

Komentáře