Duel zvládla lépe Karviná, padli jsme potřetí doma

 

V předehrávce 7. kola extraligy nestačili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na rivala z Karviné. Před televizními kamerami mu podlehli 26:32. Letos už tak potřetí ztratili body v domácím prostředí.

Utkání mezi tradičními rivaly se pro naše družstvo bohužel rozhodlo poměrně brzy. Podobně jako v posledním domácím extraligovém utkání proti Novému Veselí jsme ani tentokrát nezachytili úvod duelu. Karviná si tak velice rychle udělala pohodlný náskok a v prvním poločase nastřílela 20 branek.

„Odehráli jsme tragicky první poločas. Dostat dvacet gólů je hrozně moc,“ kroutil po utkání nevěřícně hlavou lodivod Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka. „Nedovedu si vysvětlit, čím to je, že nám tak utíkají začátky zápasů. Dneska to bylo podobné jako s Novým Veselím, kdy jsme taky začali špatně a ve druhé půli doháněli náskok soupeře,“ pokračoval.

„Dneska jsme v prvním poločase nastřelili tři nebo čtyři tyčky, nedali hned první sedmičku, pak se zápas hned vyvíjí jinak. Hráči se posléze dostanou pod tlak a je to na nich znát. Je to ale dáno i hrou soupeře, protože Karviná měla v brance jistou oporu, což my neměli. V tom byl velký rozdíl mezi oběma družstvy,“ konstatoval Kavka.

Jeho svěřenci se o trochu zlepšili alespoň po změně stran, kdy zlepšili obranu, za kterou dostal příležitost dorostenec Martin Cáb. A na to, že chytal v extralize poprvé, si nevedl vůbec špatně.

„Martin svým výkonem zastínil Víta Pyška chytajícího v prvním poločase,“ podotkl kouč SKP. „Faktem je, že jsme nemohli nasadit naše brankáře Honzu Marenčáka a Patrika Cocha. Marenčák je zraněný a Coch se omluvil z reprezentačního srazu, takže ještě pět dní po něm nemůže chytat. Díru v brance jsme tak narychlo řešili dorostencem Cábem,“ vysvětlil Kavka.

Ve druhém poločase se našim hráčům podařilo alespoň zmírnit porážku, když konečné skóre nakonec vyznělo poměrem 32:26 pro Karvinou.

„Bohužel je to třetí domácí zápas, ve kterém jsme ztratili body. To se nám bude těžko v soutěži dohánět,“ upozornil frýdecko-místecký lodivod. „Uvidíme, jestli se zdravotně dáme dohromady. Dneska už sice hrál Vojta Petrovský a Seba Strack, ale po zranění ještě nemají dobrou formu. Chce to ještě nějaký čas, aby se dostali do formy a začala pak fungovat souhra, kterou chceme,“ řekl s tím, že proti Karviné kvůli nemoci nemohl hrát Jaroslav Dyba. „Na spojkách tak máme pořád problém.“

Z jednotlivých hráčů vyzdvihl Kavka výkon Martina Kocicha, který nastřílel deset branek. „Jinak nikdo jiný nevyčníval svým výkonem nad ostatními.“

Naši hráči tak v tabulce i nadále zůstávají na 10. místě. V dosavadních sedmi zápasech vyhráli jen dvakrát. Příště se budou o body pokoušet na palubovce Lovosic, kde se představí v sobotu 11. listopadu. V následujícím kole je pak čeká další derby, a sice s Kopřivnicí. Tu přivítají v neděli 19. listopadu.


Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná       26:32 (12:20)

Komentáře