V poháru jdeme dál, byť výkon ve Velké Bystřici měl rezervy

Stejně jako v předchozí sezoně i letos narazili ve 3. kole poháru naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na prvoligovou Velkou Bystřici. Tentokrát nedopustili překvapení a vyhráli rozdílem 11 branek 32:21. Postoupili tak do další fáze této soutěže.

Podobně jako v posledních extraligových kláních i tentokrát odjeli naši hráči k utkání v okleštěné sestavě. Stále chyběli brankáři Jan Marenčák a Patrik Coch, takže celý duel musel odchytat Vít Pyško.

„Pozitivní je, že se ve druhé půli chytil a předvedl několik povedených zákroků,“ poznamenal vedoucí Pepino SKP Frýdek-Místek Petr Mazur. „Do sestavy se po dlouhé době vrátil Seba Strack, který se rozhodl, že to zkusí,“ pokračoval s tím, že bylo poznat, že mu chybí kondice. „S tím jsme ale museli počítat, když tak dlouho nehrál. Na tom bude muset ještě zapracovat.“

Ve střetnutí s Velkou Bystřicí byl každopádně platným hráčem. Střelecky se prosadil hned čtyřikrát. Nejvíce se střelecky dařilo Adamu Gřeškovi, který soupeři nasázel devět branek, přičemž jednou proměnil sedmičku.

„To je také pozitivní, že se Adam začal prosazovat na pivotu, protože v extraligových zápasech zahodil spoustu příležitostí. Doufejme, že to přenese i do extraligy,“ řekl Mazur.

Přestože naši hráči žádné drama nepřipustili, podle Petra Mazura měl jejich výkon značné rezervy.

„V prvním poločase jsme se dlouho tahali o dva, o čtyři góly. Až ke konci jsme si vytvořili větší náskok, takže po první půli jsme vedli 18:12,“ přiblížil. „V šatně jsme si řekli, že budeme chtít duel rozhodnout v prvních desíti minutách po změně stran, abychom následně mohli dát příležitost všem hráčům z lavičky,“ pokračoval.
To se ale nepodařilo. Naopak Velká Bystřice se dokázala ještě dotáhnout na rozdíl dvou branek. „V obraně jsme tak museli pořádně zabrat, abychom si zase vytvořili větší náskok. Celý zápas jsme tak rozhodli až v poslední čtvrthodině. Domácím došly i síly. Bylo poznat, že trénovanost extraligových hráčů je někde jinde, než u těch z 1. ligy,“ míní Mazur.

„Rozhodně nechci říkat, že by Velká Bystřice byla slabá, ale měli jsme vyhrát ještě větším rozdílem. Nemůžu říct, že by všichni hráči hráli naplno,“ upozornil vedoucí družstva. „Tentokrát nám to na výhru stačilo, ale rozhodně bychom s takovým výkonem nemohli pomýšlet na úspěch proti Karviné, kterou přivítáme v následujícím extraligovém kole,“ zdůraznil.

„Máme ještě týden na to, abychom na našich nedostatcích zapracovali. Doma jsme už dvakrát prohráli, takže další zaváhání si nesmíme dovolit, pokud chceme pomýšlet na postup do play off.“

Utkání mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Baníkem Karviné je na programu ve středu 1. listopadu. Hraje se v 18 hodin v hale na 6. ZŠ. V přímém přenosu ho bude vysílat ČT SPORT.

 

Házená Velká Bystřice – Pepino SKP Frýdek-Místek   21:32 (12:18)
Sestava SKP F-M:
Pyško – Rajnoha L. 4, Šimek, Bednárek 3, Bosák 4, Gřešek 9/1, Hes, Kichner 2, Kocich 6, Strack 4, Musálek, Verlík, Krahulík. Vedoucí družstva: Petr Mazur.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci: 180.

 

 

Komentáře