Plzni jsme darovali výhru spoustou technických chyb

V 6. kole extraligy cestovali naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovku jednoho z favoritů soutěže z Plzně. Po dobrém výkonu v prvním poločase nakupili po změně stran spoustu chyb, takže ze západu Čech nakonec odjeli s prohrou 31:20.

Navzdory okleštěné sestavě dokázalo naše družstvo v prvním poločase s favoritem utkání držet krok a i když stále prohrávalo, zdatně protivníkovi sekundovalo.
„První poločas byl z naší strany velice slušný. Za ten musím kluky pochválit. Dokázali jsme si, že můžeme být Plzni vyrovnaným soupeřem i v tak okleštěné sestavě,“ poznamenal vedoucí družstva Petr Mazur.

„Prohrávali jsme sice o gól, ale mohli jsme možná i vést, protože jsme neproměnili dvě sedmičky a také nějaké šance z pivota a z křídel. Každopádně to byl hratelný výsledek do druhé půle,“ pokračoval.

„V šatně jsme si něco řekli. Jenže když kluci nastoupili, tak dělali všechno přesně naopak. V prvních desíti, patnácti minutách po změně stran jsme domácím při našich útocích vyloženě odevzdávali míč, takže chodili do rychlých brejků a stříleli jednoduché branky,“ přiblížil.

Především vlastními chybami jsme tak posadili domácí výběr na koně a pomohli mu tak k vítězství 31:20. „Je to ohromná škoda, protože Plzeň se na výhru ani nemusela nadřít. Ke konci jsme už dali prostor i všem mladým hráčům, ať nasbírají zkušenosti, když už s námi jeli tak daleko,“ řekl Mazur. „Tvrdit, že jsme mohli uhrát nějaké body, by bylo příliš drzé. Každopádně jsme ale nemuseli prohrát tak velkým rozdílem,“ podotkl.

Podle Petra Mazura je v těchto zápasech znát absence Vojtěcha Petrovského, který momentálně marodí se zády. „Nikdo teď nedokáže říct, jak dlouho nám ještě bude chybět,“ pokrčil rameny. „Navíc problémy mají i další spojky. Jarda Dyba taky není úplně fit a nevydrží celý zápas. Zdravý není ani Petr Kichner, který má potíže s kotníkem a v Plzni s námi nebyl ani Martin Kocich, který už proti Novému Veselí nehrál zdravý,“ vyjmenoval Mazur s tím, že na západě Čech chyběl také dlouhodobě zraněný Sebastian Strack. „U něj doufáme, že by snad mohl nastoupit 1. listopadu proti Karviné, ale jisté to ještě není.“

V Plzni chyběli i brankáři Jan Marenčák a Patrik Coch. Oba mají nohu v sádře. „Víťu Pyška tak ani neměl kdo střídat, takže musel celý zápas odchytat sám, byť hlavně ve druhém poločase mu to hráči vůbec neusnadnili, spíše naopak,“ konstatoval Mazur.

Po návratu z Plzně budou mít hráči několik dní volna, ale od pondělí už se zase začnou připravovat na další soutěžní zápasy. Nejprve je čeká pohárový duel ve Velké Bystřici a ve středu 1. listopadu by se měli před televizními kamerami představit doma proti Karviné.
„Musíme se dát hlavně zdravotně do pořádku, protože další bodové ztráty už si nesmíme dovolit, jinak se nám začne vzdalovat play off,“ upozornil Petr Mazur. Po prohře v Plzni spadl náš celek na 10. místo. Stále je na 4 bodech. Západočeši se díky výhře posunuli na vedoucí příčku.

 

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň –         Pepino SKP Frýdek-Místek          31:20 (13:12)
Sestava SKP F-M:
Pyško – Bednárek 3, Bosák 6, Dyba 3, Geist, Gřešek, Hes 1/1, Kichner 3, Krahulík, Mazur 1, Šimek 1, Vacula 1, Verlík. Trenér: Petr Mazur.

 

 

Komentáře