Proti Novému Veselí jsme tahali za kratší konec


V 5. extraligovém kole naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek podruhé za sebou padli na domácí půdě. Tentokrát nestačili na Nové Veselí, kterému podlehli 21:29 a v tabulce tak klesli na 9. příčku.

Od začátku utkání bylo znát, že do Frýdku-Místku přijelo velice silné družstvo hrající ve velké pohodě. Hned v úvodu si vytvořilo pětigólový náskok, když se dostalo do vedení 6:1. „Už před sezonou jsem proklamoval, že Nové Veselí může být štikou extraligy. Věděli jsme, že k nám přijede velice kvalitní družstvo, které má výborné spojky, kterým to dobře letí z dálky,“ uvedl trenér a předseda Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.
„Naše obavy se potvrdily. Veselí sice doma prohrálo o branku s Plzní, ale vyhrálo v Karviné. Proto jsme věděli, že nás rozhodně nečeká nic lehkého,“ pokračoval s tím, že jeho svěřenci nezachytili začátek utkání.

„Potom se nám sice podařilo snížit na rozdíl tří branek. I když Patrik Coch i něco chytil, míč se odrážel k soupeři, takže nám nepřálo štěstí, ale tomu je třeba jít naproti. Tak to ve sportu je,“ podotkl Kavka. Ten své hráče před zápasem upozorňoval na to, že Nové Veselí má ve středu vysoké házenkáře, takže je nabádal, aby hráli co nejvíce po stranách a dohrávali situace do křídel.

„Celý první poločas nás ale hráči tvrdošíjně chtěli přesvědčit, že to půjde středem. Hosté naše střely blokovali a následně nás trestali. Vytvořili si komfortní náskok a pak už si dovolovali i to, co by si nedovolili za vyrovnanějšího stavu,“ řekl frýdecko-místecký lodivod.
Po změně stran už bylo jasné, že ani v tomto utkání si doma body nepřipíšeme. „Možná jsme měli už v prvním poločase zkusit hrát vysunutou obranu, ale to je těžké. Konečný osmigólový rozdíl ve skóre byl zapříčiněný i tím, že jsme udělali 24 technických chyb, což je proti takovému soupeři hrozně moc,“ upozornil Kavka.
„Když už jsme si pracně vytvořili šance, tak jsme je neproměnili. Adam Gřešek dvakrát z pivota, pak ještě nedal sedmičku, pak jsme ještě nedali další. Martin Kocich z proskoku hodí švrdlačku, soupeř ve stejné situaci dá ostrou ránu brankáři na hlavu a nemazlí se s tím. To jsou momenty, které rozhodují o tom, jak se utkání vyvíjí.“

Naše družstvo navíc opět nehrálo v kompletním složení. Chyběl ofenzivní tahoun Vojtěch Petrovský a prozatím stále nemůže hrát dlouhodobě zraněný Sebastian Strack.

„Před zápasem jsme měli velké obavy, s kým budeme hrát. Všechny naše spojky, kromě Honzy Rajnohy a Matěje Mazura, mají nějaké zdravotní problémy. Martin Kocich má problémy s kotníkem. Sice hrál, ale byla na něm poznat obava z případného zranění, takže nepodal takový výkon, jako by mohl, kdyby byl zdravý,“ poznamenal kouč SKP. „Jarda Dyba vydržel první poločas, ale pak už mu také docházely síly, má problémy se zády. Na spojkách jsme tak museli improvizovat. Petr Kichner s kotníkem taky není zcela fit.“

Trenéra potěšil alespoň výkon Tomáše Hese, který se prosadil hned šestkrát z pozice pravého křídla. „Ukazuje se, že pro nás bude velice platným hráčem. Bohužel z druhé strany jsme toho moc nedali,“ konstatoval Kavka s tím, že nyní se bude tým soustředit hlavně na to, aby se co nejdříve uzdravily všechny spojky. „Ty totiž rozhodují zápasy. Bez spojky se nedá uvolnit pivot a křídlo. Slušný soupeř tohle přečte a všechno si už pak pohlídá,“ upozornil.

Novému Veselí jsme nakonec podlehli o osm branek 21:29. „Je to už druhé domácí zaváhání, což je špatně. Na druhou stranu si myslím, že Nové Veselí bude body venku sbírat i nadále. Kvalitu na to má,“ míní Kavka.

Jeho celek čeká další těžké utkání už tuto středu, kdy se představí na palubovce jednoho z hlavních favoritů z Plzně. „Určitě tam nejedeme prohrát, ale porvat se o co nejlepší výsledek. Plzeň bude mít výhodu domácího prostředí, ale o víkendu hrála ve Španělsku, takže bude za sebou mít těžký zápas a ještě dlouhou cestu. Určitě nejsme bez šance,“ vzkázal Kavka příznivcům našich hráčů.

Pepino SKP Frýdek-Místek   21:29 (9:17)   Sokol Nové Veselí
Sestava SKP F-M:
Pyško, Coch – Rajnoha L. 2, Šimek, Bednárek 2/1, Bosák 1, Gřešek 2, Dyba 2, Vacula 1, Rajnoha J. 2, Hes 6, Kichner, Kocich 2/1, Geist, Mazur 1, Krahulík. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Diváci: 396.

Komentáře