Poprvé vítězně venku! Hranice – Pepino SKP 21:22

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek získali ve 4. kole extraligy cenné body na půdě Hranic. V průběhu celého střetnutí vedli, byť nakonec vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 22:21. V tabulce si tak polepšili na čtyři body, takže jim nyní patří 6. příčka.

Výborný týmový výkon, precizní obrana a za ní výtečně chytající brankář Vít Pyško, který měl úspěšnost zákroků 53 procent. To byl základ naší první výhry z palubovky soupeře. Svěřenci Lubomíra Kavky byli po celou dobu utkání lepším družstvem a ani na chvíli nepustili domácí Hranice do vedení.
„Výborně jsme bránili. Hranice nemají moc rychlých hráčů, takže si s naší postavenou obranou příliš nevěděli rady. Navíc za ní výborně chytal Vít Pyško, který chytil i dvě sedmičky,“ poznamenal trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

„Získali jsme tak cenné body a zvedli jsme si trochu sebevědomí po nešťastném utkání, které jsme sehráli před týdnem doma s Brnem,“ pokračoval.
Na rozdíl od předchozích střetnutí tentokrát jeho svěřenci nezahazovali sedmimetrové hody. Všech osm proměnil Martin Kocich. Ten přidal ještě další čtyři trefy ze hry, takže v zápase skóroval celkem dvanáctkrát.

„Zahrál skvěle, ale nechtěl bych vyzdvihovat jen jeho výkon. Všichni hráči příkladně dřeli a neuhnuli v žádné situaci. V duelu s Hranicemi jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli,“ konstatoval Kavka, jehož tým musel o vítězství bojovat až do samého závěru.
„Vedli jsme už 20:16 a hráli přesilovku. Jenže pak jsme zbytečně nechali domácí utkání zdramatizovat místo toho, abychom ho rozhodli dříve. Naštěstí se nám ale podařilo výsledek udržet,“ popsal.

Frýdecko-místeckého lodivoda těší i to, že se do sestavy vrátil na střední spojku Jan Rajnoha, který se i jednou střelecky prosadil. „Ukázal, že nás rozhodně může posílit. A je jenom dobře, že už hrál i Tomáš Hes, který se prosadil krásnou brankou v době, kdy jsme si v útoku příliš nevěděli rady. Jeho branka přišla v pravou chvíli,“ pochvaloval si Kavka.

„Družstvo tak ukázalo, že má svou sílu, byť hrálo bez ofenzivní opory Vojtěcha Petrovského, který musel odstoupit v minulém utkání proti Brnu kvůli problémům se zády už po pěti minutách.“

Naše družstvo se díky těsné výhře v Hranicích drží ve středu tabulky. Má čtyři body stejně jako dalších šest celků. V příštím kole se pokusí svou bilanci ještě více zlepšit proti nepříjemnému Novému Veselí, které ve 4. kole doma jednoznačně přehrálo dosavadního lídra soutěže z Lovosic, když vyhrálo 25:17.
Utkání Pepino SKP Frýdek-Místek vs. Sokol Nové Veselí je na programu v neděli 8. října. Začne v 17 hodin a hrát se bude v hale na 6. ZŠ.

Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek   21:22 (12:12)      

Sestava: Štoch, Pyško, Hes, Geist, Kichner, Bednárek, Kocich, Dyba, Rajnoha J., Rajnoha L., Vacula, Gřešek, Krahulík, Bosák, Musálek, Mazur,

Komentáře