Dukle jsme podlehli o čtyři branky. Kvůli neproměněným šancím


Ve druhém kole extraligy poměřili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek síly s jedním z favoritů soutěže pražskou Duklou. Dlouho drželi s Pražany krok a o bodový zisk se sami připravili především neproměňováním vyložených šancí, takže Dukle nakonec podlehli poměrem 31:27.

V prvním poločase bylo znát, že domácí favorit je pod tlakem, jelikož v úvodním kole prohrál v Lovosicích. Toho dokázali naši hráči využít a byli to oni, kdo po první půlhodině vedl, byť o jedinou branku 16:15.

„Naše vedení mohlo být ještě výraznější, ale to bychom museli proměňovat naše příležitosti. Jen na začátku neproměnil Lukáš Rajnoha dva trháky, takže místo toho, abychom vedli 2:0, prohrávali jsme 1:0,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka. „Navíc jsme neproměnili jednu sedmičku. Celkově jsme v utkání nedali patnáct vyložených šancí, a to si nesmíme dovolit, jestli chceme uspět proti tak kvalitnímu soupeři jako je Dukla,“ pokračoval.
I když se jeho svěřenci s neproměňováním šancí potýkali i po změně stran, až do 45. minuty utkání se se soupeřem přetahovali o vedení. Dukla o svém vítězství rozhodla až v samém závěru.

„Několikrát jsme ji technickými chybami hodili míč přímo do ruky, takže chodila do rychlých protiútoků a dávala jednoduché branky. My naopak neproměnili vyložené tutovky. Jarda Dyba například v době, kdy jsme se mohli dostat na dostřel jediné branky, místo toho pak soupeř odskočil na tříbrankový rozdíl,“ podotkl Kavka.

Ten ale svým svěřencům nemohl upřít snahu a nasazení, se kterým v Praze hráli. „Hlavně v obraně kluci opravdu dřeli, navíc v brance znovu výborně zachytal Honza Marenčák,“ pochválil frýdecko-místecký lodivod své hráče. „Taky musíme brát v úvahu, že nám chyběli Tomáš Klaban, Tomáš Hes a Petr Kichner, takže pravá strana byla hodně oslavená, byť Jirka Bednárek na pravé spojce podal moc dobrý výkon,“ poznamenal Kavka.

V příštím kole přivítáme na domácí palubovce Brno. V tomto střetnutí budou chtít naši hráči naplno bodovat. „Nebude to ale vůbec jednoduché, protože Brno podalo hodně dobrý výkon v Lovosicích, se kterými hodně dlouho drželo krok. Soupeře tak nesmíme v žádném případě podcenit,“ upozornil kouč Pepino SKP Frýdek-Místek, který se v trénincích bude chtít více zaměřit na proměňování šancí, které jsou podle něj zatím největší slabinou jeho družstva.

„Bude to ale těžké, protože něco jiného je zkoušet to na tréninku a jiné je předvést to v utkání. Když se podíváte na Bundesligu, křídla chodí do náskoků, po zakončení dělají i kotrmelce. Naši kluci to taky umí, ale nechce se jim to dělat, aby je to tolik nebolelo nebo se jim něco nestalo. Na tom budeme muset zapracovat, jestli se chceme zlepšit,“ řekl Kavka.


Duel s Brnem je na programu v neděli 24. září. Odehraje se v hale na 6. ZŠ. Začne v 17 hodin.

HC Dukla Praha  31:27 (15:16) Pepino SKP Frýdek-Místek

Sestava SKP F-M: Marenčák, Pyško, Coch – Rajnoha 1, Bednárek 9/3, Petrovský 4, Bosák 3, Gřešek 1, Dyba 4, Vacula 1, Kocich 2, Geist 1, Mazur, Musálek 1, Krahulík. Trenér: Lubomír Kavka.
Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Diváci: 152.

Komentáře