Druhým kolem pokračovaly žákovské soutěže Moravskoslezské ligy.

V sobotu proběhlo ve sportovní hale SŠED házenkářské dopoledne žákovských družstev Pepina SKP Frýdek-Místek a vedla si opět velice dobře.

Starší žáci „A“, kteří startují v elitní skupině A MSL, v souboji s Kopřivnicí dokázali, že patří k favoritům na postup do celostátní Žákovské ligy. Svého soupeře přehráli o osm branek a nedali mu v průběhu utkání žádnou šanci k nějakému většímu odporu. Z týmu je třeba vyzdvihnout výkony Alexandra Moješcika, autora desíti branek a Jakuba Vyskočila, který jich nasázel soupeři devět.

Pepino SKP Frýdek-Místek „A“ – KH Kopřivnice  29:21 (14:8)
Sestava a branky SKP: Bortel, Broda – Kresta Michal 2, Bardoň, Borák 5/1, Toman 1, Moješcik 10/2, Chovančík, Sloupenský Petr, Vyskočil 9, Šupola , Papala 1, Somsi 1. Trenér Radim Hustopecký st.

Starší žáci „B“, startující ve skupině B MSL, nestačili na soupeře z Opavy, kterému podlehli o dvě branky (16:18).
Porážku zapříčinil špatný první poločas, ve kterém náš tým vstřelil pouze pět branek a o přestávce prohrával 5:12. Druhý se odvíjel úplně obráceně, náš tým mocně dotahoval vedení soupeře, ale to stačilo jen na zkorigování  výsledku, na konečný rozdíl dvou branek.

Pepino SKP Frýdek-Místek „B“ – SK Opava  16:18 (5:12)
Sestava a branky SKP: Broda, Sanitrák – Halas 3/1, Bardoň, Kresta Matěj, Srník, Šupola 7, Lošák, Toman, Lorenc, Sloupenský Petr, Matula 2/1, Nečas 1, Somsi 3. Trenér Radim Hustopecký st.

Mladší žáci „A“, kteří startují v elitní skupině své věkové kategorie v MSL, nedali svému soupeři z Kopřivnice žádnou šanci a rozdrtili ho vysoko 37:21. V utkání střelecky dominoval Sebastán Halas, který soupeři vstřelil jedenáct branek, ale pochvalu zaslouží celé družstvo za předvedený výkon.
Dva nejlepší střelci utkání David Ošmera z Kopřivnice (10 branek) a Sebastián Halas z Frýdku-Místku (11 branek).

Pepino SKP Frýdek-Místek „A“ – KH Kopřivnice  37:21 (osobní obrana 16:10)(shout- out 12:2) (hra 10:9)
Sestava a branky SKP: Sanitrák, Surovec – Kresta Filip 2, Halas 11/1, Škopek 2, Kresta Matěj 6, Matula 7, Ručka 1, Valo 2, Tomčala 2, Srník, Frkal 4. Trenér Zdeněk Rajnoha.

Mladší žáci „B“, hrající sk. B MSL, si vyšlápli na soupeře z Trnávky a porazili ho vysoko 30:15. Tam je třeba pochválit celé družstvo za bojovnost, s jakou po celé utkání kráčeli k vítězství. Je třeba ale taky ocenit individuální střelecký výkon Filipa Kresty, věkem ještě minižáka, který v utkání vstřelil deset branek.
Filip Kresta č.3 nejlepší střelec mladších žáků „B“ Pepino SKP Frýdek-Místek.

Pepino SKP Frýdek-Místek „B“ – Sokol Trnávka 30:15 (osobní obrana 9:4)( shout- out 9:4) (hra 12:7)
Sestava a branky SKP: Surovec, Maňas, Kresta Filip 10/1, Jašúrek 2/1, Prek 2, Přikryl 6, Škopek 4, Holčák, Valo 4/1, Blecha 1, Petrů, Kocher 1. Trenér Martin Strnadel.

Poděkování patří všem rodičům a fanouškům za vytvoření skvělé atmosféry celého sobotního dopoledne.

Komentáře