Nováčka ze Strakonic jsme zlomili po změně stran

Letošní extraligový ročník zahájili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek proti nováčkovi soutěže ze Strakonic. Po nervózním výkonu z první půle se ve druhém poločase rozstříleli a soupeře z jihu Čech nakonec porazili přesvědčivě o jedenáct gólů poměrem 34:23.

První poločas nevypadal na to, že do Frýdku-Místku přijel papírově jeden z nejslabších celků soutěže. Sice jsme po celou dobu drželi vedení, ovšem Strakonice našim střelcům zdatně sekundovali, takže jsme si nedokázali vypracovat výraznější náskok. Naopak soupeř dokázal v závěru první půle dokonce vyrovnat, takže po prvních třiceti minutách odcházela obě družstva do šaten za nerozhodného stavu.

„Utkání s nováčkem je vždy ošidnou záležitostí, protože nováček většinou nemá co ztratit a může hrát uvolněně, což se projevilo hlavně v první půli,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka. „Naši hráči byli v prvním poločase trochu nervózní, neproměňovali jsme šance. Z křídla jsme měli sedm náskoků, ani jeden jsme neproměnili, nedali jsme dvě sedmičky, nedali jsme dvakrát z pivota, proto jsme si nevybudovali náskok,“ podotkl frýdecko-místecký lodivod.
Ve druhém poločase začali hrát jeho svěřenci to, co umí a co chtějí hrát. „Zlepšili jsme obranu, skvělý výkon podal v brance Honza Marenčák. V závěru se projevila i kondiční příprava, protože Strakonice hráče moc neprostřídávaly,“ poznamenal Kavka. „Jejich hráčům došly síly, byť smekám před výkonem Mošovského, který nastřílel 9 branek,“ pokračoval.

Následně už naši hráči začali dávat góly i z rychlých protiútoků a hlavně proměňovali šance, takže nakonec zápas skončil pro nás slušným výsledkem 34:23.
Jedním z pozitiv na utkání s nováčkem ze Strakonic je i to, že ke konci dostali příležitost věkem ještě dorostenci Pavel Musálek a Matěj Mazur. Prvně jmenovaný si dokonce připsal první dvě trefy v extralize. Proměnil sedmičku a jednou skóroval z rychlého protiútoku.

„Už delší dobu zařazujeme naše mladé hráče do hlavního výběru. Je to cesta, kterou chceme jít a jdeme. Když už se vytvoří nějaký slušný náskok, tak tito mladí hráči musí dostávat šanci, aby si na soutěž zvykli,“ řekl Kavka. „Dneska dostali prostor Pavel Musálek a Matěj Mazur, kteří jsou v dorosteneckých reprezentačních výběrech. Tito hráči musí dostávat příležitost.“

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Strakonice 1921      34:23 (13:13)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Pyško, Coch – Rajnoha 4, Bednárek 1, Petrovský 8/1, Bosák, Gřešek 5/1, Dyba 2, Vacula 1, Kichner 4, Kocich 5, Geist 2, Mazur, Musálek 2/1, Krahulík. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Diváci: 461.

Komentáře