Házenkáři byli v Maďarsku bronzoví

V maďarském Veszprému se uskutečnil velký mezinárodní turnaj mládeže, kterého se zúčastnili také starší a mladší dorostenci Pepino SKP Frýdek–Místek.

Frýdek-Místek – K tomu, aby se mladí sportovci ve svých výkonech zlepšovali, musí být kromě kvalitního tréninku také kvalitní konfrontace. A přesně na takovou zareagovali ve frýdecko-místeckém klubu házené, když se počátkem srpna zúčastnily dva dorostenecké týmy kvalitního mezinárodního turnaje Cell-Cup v maďarském Veszprému. „Chtěli jsme klukům herní přípravu před sezonou trochu obměnit. A takováto konfrontace byla pro ně přímo ideální. Navíc si kluci v těžkých zápasech rozvíjeli i svou kondici, což bylo pro ně určitě záživnější než to klasické nabírání kilometrů kolem haly,“ řekl šéftrenér mládeže SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel.

VESZPRÉM: MĚSTO SPORTU ZASLÍBENÉ
V Maďarsku je házená sportem číslo 2. „Je to poznat na jejich zázemí, sportovištích a vůbec celé popularitě tohoto sportu. Ve Veszprému žije házenou doslova celé město, vždyť jejich A-tým je pravidelným účastníkem finálových bojů v Lize mistrů,“ dodává Strnadel.
Cestou do Maďarska se mladí házenkáři zastavili na skok k přípravnému dvojutkání se Stúpavou. „Jejich mladší dorost je dokonce vicemistrem Slovenska, takže kluci už před turnajem dostali pořádně zabrat. Možná právě výhry nad slovenským soupeřem kluky na turnaj pořádně nahecovaly,“ usmívá se šéftrenér mládeže.

STARŠÍ DOROST ZÍSKAL MEDAILI
Házená je dnes sport celosvětový. Bylo to poznat i ve Veszprému, kde se sjela družstva z Číny, Tchaj-wanu, Chile, Mexika nebo dokonce si zde zahrál celek z Falklandských ostrovů. „Takový turnaj co do kvality jsme ještě v klubu neabsolvovali. Bylo tu spoustu exotických zemí, ale hodně týmů bylo hlavně z Evropy,“ řekl Strnadel.
A jakých výsledků mladí házenkáři z Frýdku-Místku dosáhli? Starší dorostenci skončili na krásném třetím místě, jejich mladší kolegové byli třináctí. „Především kluci ročníku 2000 jsou na tom házenkářsky velmi slušně. Navíc je vede bývalý reprezentant Daniel Valo, který třináct let hrával v německých soutěžích a má klukům určitě co předat,“ pochvaluje si posilu trenérských řad šéftrenér mládeže. „Rád bych také poděkoval všem klukům za vzornou reprezentaci jak klubu, tak i našeho města. Díky patří i mým kolegům Zdeňku Rajnohovi a Verlíkovi, kteří si v Maďarsku příliš neodpočinuli,“ uzavřel Strnadel. (sch)

Účast našich družstev na tomto významném turnaji se mohla uskutečnit jen za významné podpory Moravskoslezského kraje a Českého svazu házené

Cell-Cup (Veszprém, Maďarsko)

SKP FM U18: – Pick Szeged 22:12, – HSG Dietmannsried/Altusried 25:18, – SPR Wisla Plock 14:19, – Balatonfüredi KSE B 18:13.
Čtvrtfinále: FM – HRK Gorica 23:15.
Semifinále: FM – RÉV-Mikolik 12:14.
O 3. místo: FM – Balatonfüredi KSE A 23:16 (10:6).
Finále: Göppingen – RÉV-Mikolik 19:15.

Sestava FM 18: Damián Mück, Vojtěch Herman, Radim Hustopecký, Filip Lysek, Šimon Fritz, Matěj Mazur, Jan Řebíček, Matěj Bodlak, Ondřej Broda, Zbyněk Bureš, Jakub Ondrušík, Petr Bujnoch, Pavel Musálek, Martin Cáb, Pavel Fuciman. Trenér: Daniel Valo.

SKP FM U16: – HC Visé BM ASBL 21:9, – CSS Dinamo Brašov 22:17, – Pick Szeged 10:19, – Vöslauer Handballclub 14:19, – Kuvajt U16 21:21.
O 13. místo: FM – Tai-jia Junior High School 22:17, – Kézilabda Klub Ajka 28:18.
Finále: Éles Kise – Kuvajt U16 26:24.

Sestava FM U16: Jakub Bohanes, Adam Gelnar, Ondřej Voleník, Lukáš Brázdil, Tomáš Havránek, Jakub Planka, Jakub Ježek, Patrik Bartoš, Pavel Fuciman, Martin Hrachovec, Daniel Vilimonský, Denis O´Connor, Jakub Brožek, Daniel Macek. Trenér: Martin Strnadel.

Komentáře