Starší žáci na turnaji v Rožnově vybojovali 2.místo

Víkend 27-28.8. byl opět víkendem plným potu, dřiny a radosti. Starší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek sehráli přípravný mezinárodní turnaj ZUBŘÍ CUP 2017. V konkurenci dvou slovenských, jednoho rakouského a tří českých týmů, nakonec naše družstvo slavilo krásné umístění na 2. místě.
Víkendový turnaj začal zápasem s Uherským Hradištěm. Ač to ze startu nevypadalo a prohrávali jsme 1:4, nakonec vybojovali hoši výhru 17:8. Druhý zápas proti Považské Bystrici byl naštěstí celkem jednoznačný s výhrou 23:14. Třetí zápas proti Velkému Meziříčí končil opět vítězstvím 21:15. Čtvrtý a velmi fyzicky náročný zápas byl se soupeřem Fiwers Wien (Rakousko). I přes to, že zápas začal velmi úspěšně a dokázali jsme v průběhu vést i o 4 branky, se závěr nepovedl a prohráli jsme 22:24. Poslední sobotní zápas rozhodoval o bytí a nebytí v případném boji o medaile. Zubří nám ukázalo svou bojovnost, prohrávali jsme o 3 branky, ale nakonec jsme se mohli radovat z vítězství 15:14. Nedělní zápas se soupeřem  z Prešova, který mimochodem ještě nezaváhal a turnajem procházel bez ztráty kytičky, jsme opětovně začali ve velmi dobrém duchu. Dokázali jsme v průběhu vést i o 3 branky, ale nakonec jsme podlehli 14:18. O postupu našeho družstva do finále nakonec rozhodl poslední nedělní zápas mezi Fiwers W. a Uherským Hradištěm (pro náš postup do finálového boje stačila remíza, ale Uherské Hradiště zabojovalo za hlasitého povzbuzování našich hráčů a fanoušků  a rakouskému týmu uštědřilo porážku 15:13. Toto nás rázem posunulo až do finále.
Do finálového utkání jsme vstoupili s odhodláním odčinit porážku ze základní skupiny. Proto také velmi nervózní poločas skončil za stavu 4:4. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili velmi odvážně. Oba týmy byly opravdu velmi vyrovnané. Bohužel se nám nepodařilo proměnit 3 tutovky dvě minuty před koncem a zápas končil remízou 6:6. O vítězi turnaje rozhodly sedmimetrové hody . První série skončila 3:3 a šlo se na náhlou smrt. Soupeř proměnil, naše družstvo nikoliv a tím se Tatran Prešov stal vítězem celého turnaje.
Poděkování patří nejen hráčům, ale především také rodičům a fandům, kteří vytvořili nepopsatelnou atmosféru celého turnaje.

Komentáře