Bylo to krásných pět let, říká Aleš Chrastina

Lubomír Kavka, Aleš Chrastina, Petr Mazur

Na české poměry strávil v našem klubu Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina poměrně dlouhou dobu. Tým mužů vedl jako hlavní trenér celých pět let. Letos jej dovedl k 5. místu v extralize, což je nejlepší umístění klubu od roku 2005, kdy vyválčil stříbrné medaile.

Když se družstva ujal před pěti lety, měl složitou úlohu. Tým totiž opustilo sedm hráčů, přičemž pět z nich patřilo do základní sestavy.
„Cíl byl tenkrát jednoznačný, a sice udržet se v extralize. To se nám taky povedlo,“ vrátil se Aleš Chrastina k prvnímu extraligovému ročníku, ve kterém vedl frýdecko-místecké házenkáře jako hlavní trenér.

Kateřina Mazurová, Aleš Chrastina

„V následujícím roce se vrátil Vojta Petrovský. Dostali jsme se do první šestky a nakonec obsadili celkové šesté místo, byť jsme na tom možná mohli být i lépe, ale v nadstavbě se nám nepovedlo utkání s Hranicemi,“ pokračoval.

V dalších třech sezonách se v české nejvyšší soutěži obnovilo play off. Družina Aleše Chrastiny se do něj dokázala pokaždé probojovat, ale ani jednou nepřešla přes brány čtvrtfinále.

„V následujících zápasech o konečné umístění jsme si bohužel vždycky pohoršili v porovnání s tím, jak jsme na tom byli po základní části. Jako by už hráčům chyběla motivace v této části soutěže,“ zamyslel se trenér.

Předseda klubu Lubomír Kavka, Aleš Chrastina

Letos však svěřenci Aleše Chrastiny dokázali po vypadnutí ve čtvrtfinále zabojovat, vzedmuli se k výkonům na hranici svých možností a po vyrovnaných dvojzápasech proti Brnu a posléze proti Jičínu nakonec mohli slavit celkové 5. místo.
„Po vypadnutí ve čtvrtfinále jsem klukům říkal, že pořád je o co hrát, že 5. místo by bylo skvělým výsledkem, kterého mnozí z nich ještě nikdy nedosáhli. Podle výkonů v posledních zápasech bylo poznat, že si to zřejmě vzali k srdci,“ podotkl s tím, že je rád, že se do hlavního týmu povedlo postupně zapracovat mnoho mladých odchovanců frýdecko-místecké házené.

„Ať už to byl Sebastian Strack, Tomáš Klaban, Kuba Bosák, Adam Gřešek, Martin Kocich, Lukáš Rajnoha či Dalibor Mynář, který poslední sezonu strávil v Kopřivnici. Určitě všichni z nich prokázali, že na extraligu mají,“ pochválil mladé naděje.
„Bylo to krásných pět let, byť to někdy bylo těžké. Nyní se mi rýsuje nějaká spolupráce v Porubě, i když jsem si od házené chtěl na nějakou dobu odpočinout. V ostravském klubu ale nebudu působit jako trenér,“ nastínil.

Pepino SKP Frýdek-Místek, sezóna 2016/2017, 5. místo

 

Komentáře