Starší žáci slaví historický úspěch – 3. místo v Žákovské lize

O budoucnost našeho klubu Pepino SKP Frýdek-Místek se bát rozhodně nemusíme. Starší žáci totiž letos dokázali, že se v tomto oddílu výborně pracuje s mládeží. Dokázali obstát v celorepublikové konkurenci a mohou tak oprávněně slavit celkové 3. místo.

Žákovskou ligu hraje každý rok 25 nejlepších družstev z republiky, které se do ní musí kvalifikovat ze svých soutěží. A to takovým způsobem, že nejlepší tým postupuje přímo a další tři o ní usilují v kvalifikaci.

Následně se od prosince do května hraje šest turnajů, na kterých proti sobě vždycky hraje pět družstev systémem každý s každým. „Rozlosování je takové, aby se proti sobě postupně utkala všechna družstva,“ vysvětlil trenér starších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek Radim Hustopecký.
Ten může být na svůj výběr obzvlášť pyšný, protože letos dokázal vyválčit 3. místo, čímž dosáhl historického úspěchu. „Nejlépe jsme v této kategorii byli čtvrtí před čtyřmi lety, ale na třetí příčku ještě nikdo nikdy nedosáhl,“ upozornil Radim Hustopecký, podle kterého byla největší síla týmu v jeho soudržnosti.
„Navíc máme několik výborných jednotlivců, takže se střelecká síla rozložila rovnoměrněji, než je tomu u jiných celků, které táhnou většinou jen dva hráči,“ podotkl s tím, že o kvalitě jeho svěřenců svědčí i to, že čtyři z nich jsou v širším reprezentačním výběru. „Nechtěl bych ale nikoho zvlášť vyzdvihovat. Na tomto výsledku se podíleli všichni hráči na naší soupisce,“ zdůraznil.

Zároveň dodal, že klukům nevyšly dva zápasy, takže konečný výsledek mohl být ještě o něco lepší. „Musíme si ale uvědomit, že jde o čtrnáctileté a patnáctileté kluky, takže po nich nemůžeme chtít stoprocentní výkonnost po celou dobu. Všichni zaslouží velikou pochvalu,“ podotkl s tím, že na takto dobrý výsledek družstvo dosáhlo i díky tomu, že se mu vyhýbala zranění, až na Vojtěcha Mazura, kterému sezona skončila předčasně kvůli zdravotním potížím.
„Mám úspěch rád, ale na prvním místě je pro mě zdraví kluků, takže když někdo není stoprocentně v pořádku, tak nehraje, byť jde třeba o klíčového hráče. V tomto ohledu nikdy nic neriskujeme,“ ujistil kouč.

Mnozí mají nakročeno do extraligy dospělých

Momentálně jsou mladí hráči ve věku, kdy je čeká přechod mezi dorostence. Jejich trenér však už teď věří tomu, že mnozí z nich mají našlápnuto do házenkářské extraligy dospělých.

„Jsou výborná parta. Drží pospolu, táhnou za jeden provaz a všichni chtějí vyhrávat. Podle přístupu k tréninkům i zápasům je znát, že je házená opravdu baví a jsou ochotní ji něco obětovat,“ popsal Hustopecký.
Na 3. místě v Žákovské lize se podíleli:
Brankáři: Patrik Bartoš, David Bortel
Křídla: Tomáš Havránek, Jakub Brožek, Jan Chovančík, Martin Papala
Pivoti: Vojtěch Mazur, Fabio Napoleone
Spojky: Lukáš Brázdil, Václav Mlčoušek, Alexandr Moješcik, Ondřej Voleník, Jakub Vyskočil, Jakub Bohanec

Komentáře