SKP slaví 5. místo. Nejlepší výsledek od stříbra v roce 2005

V roce 2005 získali frýdecko-místečtí házenkáři stříbrné medaile. Od té doby nebyli nikdy lepší než šestí. Letos vybojovali konečnou 5. příčku, čímž dosáhli nejlepšího výsledku za posledních dvanáct let.

Vzhledem k tomu, že si družina vedená Alešem Chrastinou přivezla z prvního zápasu o 5. až 6. místo jednobrankový náskok z Jičína, stačila jí v odvetě i remíza, popřípadě porážka o jednu branku, kdyby padlo méně gólů než v Jičíně.

Odveta s tímto soupeřem byla nesmírně vyrovnaná. Dá se říct, že kopírovala průběh prvního vzájemného měření sil obou soupeřů. Po první půli vedli hosté 13:12.
Po změně stran se obraz hry nezměnil. Ani jedno z družstev nedokázalo odskočit na rozdíl více než dvou branek. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Slušně zaplněná hala na 6. ZŠ viděla bojovné, vyhecované utkání, které dospělo do nervy drásající koncovky. Duel nakonec vyzněl poměrem 21:22 pro našeho soupeře, ovšem díky naší výhře 26:27 v prvním utkání nám nakonec i tato porážka stačila k celkovému vítězství v tomto dvojzápase, takže po závěrečném hvizdu mohly naplno propuknout oslavy našich hráčů.

„Většina utkání, která jsme sehráli proti Jičínu, byla vyrovnaná. Vždycky byl výsledek otevřený až do konce. To, že jsme dnes uhájili celkové vítězství, si cením dvojnásob, protože nám k dlouhodobě zraněným přibyl Sebastian Strack,“ podotkl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.
„S dost vysokou horečkou hrál Martin Kocich. Ke konci si Petr Štolcar podvrtl koleno, se kterým laboroval v průběhu sezony. O to je naše celková výhra i přes prohru v odvetě cennější. Jsem moc rád, že to kluci zvládli,“ pokračoval.

„To, že jsme pátí my a ne Jičín, je v mnoha ohledech o štěstí. Bylo to bojovné utkání z obou stran. Neproměnili jsme nějaké příležitosti, stejně jako Jičín.“
Trenér Jičína Aleš Babák poznamenal, že Frýdek-Místek tímto dvojzápasem vrátil Jičínu loňskou porážku, kdy se obě družstva střetla o celkové 7. až 8. místo.
„Tenkrát jsme doma vyhráli o šest branek, ve Frýdku pak o šest prohráli. Loni jsme to ale byli my, kdo dal více gólů na hřišti soupeře, takže v tomto ohledu se vzájemná bilance srovnala na 1:1,“ řekl Aleš Babák. „Chtěl bych Alešovi poděkovat, protože ve Frýdku-Místku odvedl kus velice kvalitní práce. Pod jeho vedením hrálo družstvo atraktivní házenou,“ zdůraznil.

Pokud jde o duely o 5. až 6. místo, byly podle Babáka bojovné, vyhecované, měly náboj na hřišti i na lavičkách.
„Věděli jsme, že to tady bude hodně těžké. Chtěl bych poděkovat celému týmu, že do posledního zápasu sezony dal poslední zbytky sil. Chyběli nám stejně jako v Jičíně Ondra Šulc a David Krahulec, kteří jsou nejúdernější dvojicí týmu, ale ostatní hráči je nahradili,“ popsal lodivod HBC Ronal Jičín.
„Odehráli jsme naprosto vyrovnané utkání. Ani jeden tým se nedostal do většího vedení. Dalo se čekat, že se všechno rozhodne v koncovce. Bohužel jsme branku nevstřelili, byť jsme drželi míč v posledním útoku,“ konstatoval.

„Možná měla být ta střela lépe připravená, Dominik měl na ni lépe naběhnout, ale je to mladý kluk. Cení se i to, že to vzal na sebe,“ podotkl s tím, že celkově vyhrál šťastnější tým. „Frýdek nám vrátil loňskou porážku ze série o sedmé místo a my mu za to gratulujeme.“

Ještě před utkáním se vedení klubu a hráči rozloučili s trenérem Alešem Chrastinou, který u týmu působil celých pět sezon a v té letošní dosáhl na nejlepší umístění. S hráčkou kariérou se rozloučil brankář Petr Štolcar.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín    22:23 (12:13)

Sestava a branky SKP F-M: Štolcar, Marenčák, Stříž – Rajnoha L. 1, Pomichálek, Klaban 2, Bednárek 2, Petrovský 6, Bosák, Gřešek 5/2, Dyba 1, Vacula, Kichner 2/1, Kocich 2, Strack, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Diváci: 389.

????????????????????????????????????

Komentáře