V Jičíně jsme vyhráli o gól. Máme za sebou poločas, hlásí Chrastina

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek mají za sebou první utkání z dvojzápasu o 5. až 6. místo proti Jičínu. Zvládli jej. Z palubovky soupeře si přivezli jednogólový náskok, když vyhráli 27:26. K vytoužené 5. příčce jim tak v domácí odvetě stačí i remíza.

První vzájemný duel mezi oběma soupeři se hrál až v osm hodin večer. Střetnutí bylo po celou dobu vyrovnané. Bylo znát, že se oba soupeři neměli moc čím překvapit. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, ovšem ani jedno z družstev nedokázalo odskočit do výraznějšího vedení.
„Neproměnili jsme pár šancí, na druhou stranu je třeba říct, že ve druhém poločase pochytal spoustu tutovek Péťa Štolcar,“ pochválil trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina zkušeného brankáře.

Jeho svěřenci se i díky Štolcarovým zákrokům mohli nakonec radovat z těsného vítězství v poměru 27:26. „Utkání však bylo nesmírně vyrovnané. Mohlo také skončit nerozhodně nebo těsnou výhrou Jičína,“ poznamenal frýdecko-místecký lodivod. „Jsme teprve v poločase. V předchozím dvojzápase od nás Brno po jednogólové prohře také odjíždělo spokojené a nakonec jim tento výsledek v odvetě nestačil,“ podotkl Chrastina.

„My jsme teď sice uhráli ještě lepší výsledek, ale stále nemáme vyhráno. Duely s Jičínem jsou vždycky vyrovnané, takže do odvety musíme jít maximálně koncentrovaní a předvést stoprocentní výkon od začátku až do konce,“ vzkázal kouč SKP.

Zároveň věří, že na poslední soutěžní zápas v sezoně, přijde do haly na 6. ZŠ co nejvíce diváků, aby vytvořili jeho svěřencům co nejlepší atmosféru hodnou tomu, že se bude hrát o 5. místo. „Pokud se nám to povede, dosáhneme na nejlepší výsledek za dobu, kdy u týmu působím,“ zdůraznil Chrastina. „Jestli nám naši fanoušci vytvoří důstojnou atmosféru, věřím, že kluky to ještě více nabudí a v posledním zápase sezony nechají na palubovce všechno, co v nich je.“

Odveta mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HBC Ronal Jičín se odehraje v neděli 7. května v hale na 6. ZŠ. Tentokrát však utkání začne až ve 20 hodin.

HBC Ronal Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek  26:27 (15:14)
Sestava a branky SKP F-M:
Štolcar, Stříž – Rajnoha L. 1, Pomichálek 1, Klaban 1, Bednárek 5/4, Petrovský 4, Bosák 1, Gřešek 3, Dyba, Kichner 4, Kocich 3, Strack 4, Žvak. Trenér: Aleš Chrastina.
Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Diváci: 305.

Komentáře