Starší žáci dovezli z Jičína sedm bodů

5.kolem pokračovala  Žákovská liga. Frýdecko-místečtí starší žáci si vedli opět velice dobře a vracejí se s bilancí tří výher a jedné remízy, proto stále můžou pomýšlet na medaile. Před závěrečným 6.kolem této soutěže je naše družstvo na páté příčce a od medailového umístění je dělí pouhé dva body.

V prvním utkání naše starší žáky prověřil tým z Liberce. Díky dobré obraně a přechodu do rychlého útoku si naše družstvo vypracovalo v prvním poločase výrazný náskok. Zejména se střelecky prosazoval Tomáš Havránek. Začátek druhého poločasu se vyznačoval ve stejném duchu a v 10.minutě už byl brankový rozdíl o šestnáct branek (25:9).V poslední desetiminutovce dal trenér Hustopecký příležitost celé lavičce a soupeř z Liberce tak snížil na konečných 28:17.

Pepino SKP Frýdek-Místek – Liberec Handball 28:17 (15:6)
Sestava a branky SKP: Bartoš, Bortel 1 – Brázdil 4, Bohanes, Borák 2, Havránek T. 8, Voleník 2, Mlčoušek 1, Moješcik 4/3, Papala, Vyskočil 3, Brožek 3.

Druhé utkání proti domácímu Jičínu už nebylo tak jednoznačné. Špatný začátek a poločasové vedení Jičína (13:12) naznačovalo, že toto utkání nebude nic jednoduchého. Vstup do druhého poločasu se ale našemu družstvu povedl, zejména však Lukáši Brázdilovi, který šňůrou čtyř branek otočil stav utkání v náš prospěch (13:16). Pak už si naše družstvo udržovalo dvou až tříbrankové vedení až do konce (22:25).

HBC Continental Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek 22:25 (13:12)
Sestava a branky SKP: Bartoš, Bortel – Brázdil 4, Bohanes 2/2, Borák, Havránek T. 5/1, Voleník 1, Mlčoušek 3, Moješcik 3/1, Papala, Vyskočil 1, Brožek 6.

Jako třetí nás prověřili házenkáři hranického Cementu. Vyrovnané utkání, ve kterém opět střelecky vynikl Tomáš Havránek autor devíti branek.

TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 21:23 (13:14)
Sestava a branky SKP: Bartoš, Bortel – Brázdil, Bohanes 1, Borák 2, Havránek T. 9/1, Voleník 3, Mlčoušek 2, Moješcik 2/2, Papala, Vyskočil, Brožek 4.

V posledním zápase na nás čekal konkurent v boji o přední umístění, tým Sokola Šťáhlavy. Vyrovnané utkání od počátku do konce nakonec skončilo dělbou bodů. Tentokrát naše družstvo střelecky táhl Ondřej Voleník autor sedmi branek.

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Šťáhlavy 20:20 (9:9)
Sestava a branky SKP: Bartoš, Bortel – Brázdil, Bohanes 1, Borák, Havránek T. 3, Voleník 7, Mlčoušek 4, Moješcik 1/1, Papala, Vyskočil 2, Brožek 2.
Tabulka >>>ZDE<<<

Poslední 6. kolo Žákovské ligy odehraje Pepino SKP Frýdek-Místek v Mělníku 20.5.2017, soupeři jim budou SKKP Brno, SK Velká Bystřice, 1.HC Pardubice a domácí Házená Mělník.

Autor: Tomáš Šoltys

Komentáře