Brno jsme celkově předčili o jediný gól. O 5. příčku se střetneme s Jičínem

Dvojzápas s Brnem snad nemohl být vyrovnanější. Po domácí výhře 29:28 jsme na jihu Moravy uhráli remízu 29:29, takže vzájemné měření sil nakonec vyznělo pro náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek rozdílem jediné branky. Čekají nás tak zápasy o celkové 5. až 6. místo v extralize s Jičínem.

Odveta v Brně začala podobně jako první zápas. Náš soupeř se dostal rychle do vedení. Viktora Hastíka jsme bránili osobně, ale měli jsme problémy s hrou dalších spojek Brňanů. „Chlapi si ale nakonec dali říct, jak jej mají bránit, takže jsme dokázali eliminovat největší sílu Brna,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. Přestože jeho svěřenci nechytili úvod utkání, v poločase zaostávali za svým protivníkem jen o dvě branky. Prohrávali 16:14.
Po změně stran jsme ovšem začali úplně jinak než na začátku utkání, takže jsme dokázali průběh střetnutí obrátit v náš prospěch. Dokonce jsme si vypracovali až tříbrankové vedení.

„V některých chvílích nastoupil do Branky Petr Štolcar a dokázal ji zavřít, což nám ohromně pomohlo,“ vyzdvihl frýdecko-místecký lodivod výkon zkušeného brankáře. „Musím ale pochválit všechny hráče. Někomu to šlo více, někomu méně, ale všichni se vydali na maximum, což je v takových zápasech nesmírně důležité,“ pokračoval.

Zatímco v prvním vzájemném utkání střelecky zazářil Martin Kocich na střední spojce, který zatížil konto soupeře devíti přesnými ranami, v odvetě se osmkrát prosadil Adam Gřešek na pivotu.

„Pět gólů dal ze sedmiček, ale důležité bylo, že jsme je tentokrát dokázali všechny proměnit,“ podotkl Chrastina. Brno totiž dokázalo duel znovu zdramatizovat, když se ještě dostalo do vedení, ale byl to právě Adam Gřešek, který poslední proměněnou sedmičkou zaznamenal trefu, která znamenala vyrovnání celého dvojzápasu, když snížil na 29:28. Po něm se ještě trefil Lukáš Rajnoha, který v zápase nastřílel šest branek. Vyrovnávacím gólem rozhodl o tom, že po remíze 29:29 si zahrajeme o 5. až 6. místo s Jičínem.

„Kluci si dokázali, že mohou uspět proti týmům, které byly v tabulce kolem nás, i bez dlouhodobě zraněných hráčů, kteří nám v některých zápasech hodně chyběli. Absence Míly Krahulíka a Michala Vaculy je určitě znát hlavně v obraně, ale dokázali jsme, že se s tím dokážeme vypořádat,“ poznamenal Chrastina.
Zápasy o 5. až 6. místo s Jičínem se budou hrát stejným způsobem jako ty proti Brnu. Tentokrát začneme dvojzápas na palubovce soupeře. V Jičíně by se mělo hrát v pátek 28. dubna. Odveta na naší půdě v hale na 6. ZŠ by se pak měla odehrát v neděli 7. května.

„Všichni si dobře uvědomujeme, že 5. místo by bylo největším klubovým úspěchem za hodně dlouhou dobu, takže celý tým je odhodlaný nechat v posledních zápasech sezony na palubovce úplně všechno,“ vzkázal Chrastina frýdecko-místeckým příznivcům.

SKKP Handball Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek     29:29 (16:14)

Komentáře