Brno jsme přehráli o gól. Navzdory promarněným šancím z křídel

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili ve čtvrtek 13. dubna večer do části o konečné 5. až 8. místo. Na domácí palubovce přehráli Brno 29:28, takže do odvety na jihu Moravy budou cestovat s jednobrankovým náskokem.

Duel se pro náš výběr zpočátku nevyvíjel příliš dobře. Celý první poločas totiž svěřenci Aleše Chrastiny hráli až příliš vlažně, čehož dokázalo Brno využít a pět minut před koncem první půle vedlo dokonce 15:10.

„Tentokrát jsme začali dobře, soupeř nám dovolil dostat se do vedení. První poločas jsme odehráli kvalitně,“ pochvaloval si trenér SKKP Handball Brno Zdeněk Missbach. „Chybělo nám nasazení. V tomto duchu se nesl celý první poločas,“ reagoval trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. Přesto dokázal náš tým ke konci poločasu skóre zkorigovat, takže do šaten odcházel se ztrátou dvou gólů, na ukazateli svítilo skóre 14:16.

Po změně stran polevil náš soupeř v obraně, čehož jsme dokázali využít a otočili skóre v náš prospěch. „Měli jsme problémy, když Frýdek začal osobně bránit Viktora Hastíka. V těchto pasážích utkání jsme mnohdy působili bezradně, někdy jsme brzkou střelbou soupeři dávali míč, protože jsme pořádně netrefovali branku a Frýdek toho využil,“ konstatoval Zdeněk Missbach.

Frýdecko-Místečtí se tak dostali až do pětibrankového vedení, které ale mohlo být ještě vyšší. To by ale musela mít křídla lepší den. „Z těchto pozic jsme měli bilanci 17/3, což je katastrofa. S takovým poměrem se těžko uhrává nějaký lepší výsledek,“ podotkl Aleš Chrastina, jehož svěřenci v závěrečných minutách přišli o slibný náskok do odvety.

Brno totiž v posledních minutách vysunulo obranu na 2-4, což činilo našim hráčům problémy. „I když jsme si vzali time a jasně si řekli, co máme hrát, udělali jsme další technické chyby. Neproměnili jsme další tři šance, jak z křídla, tak ze šestky,“ pokrčil rameny frýdecko-místecký kouč.
Frýdek-Místek sice nakonec vítězství uhájil, ovšem až odveta v Brně ukáže, jestli bude výhra o jednu branku v domácím prostředí stačit v celkovém součtu, kdy se hraje pohárovým způsobem.

„V závěru jsme díky vysunuté obraně 2-4 výsledek zkorigovali na rozdíl jedné branky, což je pro nás přijatelný výsledek, takže vzhledem k vývoji utkání jsme s konečným výsledkem spokojení,“ poznamenal brněnský trenér.

„Rozhodně nás mrzí, že jsme nadějný náskok neudrželi. Kdyby se křídla dostala alespoň na úspěšnost padesát procent, výsledek by vypadal jinak,“ posteskl si Chrastina. „Musíme se zaměřit na proměňování šancí a taky na to, abychom v zápasech o 5. až 8. místo hráli naplno od začátku až do konce,“ dodal.
Odveta v Brně je na programu příští víkend. Pokud v Brně neprohrajeme, budeme hrát o celkové 5. až 6. místo. Jestli Brno vyhraje o dva a více gólů, čekají nás zápasy o 7. až. 8. místo v extralize.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno     29:28 (14:16)

Sestava Pepino SKP Frýdek-Místek:
Štolcar, J. Stříž, J. Marenčák, J. Bosák 2, J.Bednárek 7 (5), J. Dyba, A. Gřešek 4 (), P. Kichner, T. Klaban, V. Petrovský 1, M. Pomichálek, L. Rajnoha 4, S. Strack 2, R. Meca, E. Žvak, M.Kocich 9


Sestava SKKP Brno:
Bavlnka, K. Zaplatílek, D. Burget, V. Hastík 4, L. Hlípala, L. Koubek 1, V. Kučera 2, T. Mičola 5 (2), R. Mráz 1, J. Musil, T. Musil, A. Stein 10, L. Weintritt 2, T. Zima 2, L.Koubek 1, J. Ipser, R. Žďárský


Nejlepší střelci:
Pepino SKP Frýdek-Místek: M. Kocich, J. Bednárek, A. Gřešek
SKPP Brno: A. Stein, T. Mičola, V. Hastík

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil
Sedmimetrové hody: 5/6 – 2/2
Vyloučení: 4 – 6 (ČK T.Musil)

Diváci: 390

 

Komentáře