Zubří ovládlo i třetí zápas, celou sérii vyhrálo 3:0

 

Po dvou porážkách na horké půdě Zubří byli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek odhodlaní v domácím prostředí prodloužit čtvrtfinálovou sérii. To se jim ale nepovedlo. Favoritovi podlehli i potřetí, takže budou hrát o celkové 5. až 8. místo.

Od začátku viděli diváci v hale na 6. ZŠ velmi vyrovnané a taky vyhecované utkání. Bylo cítit, že se hraje o hodně. Střetnutí mělo všechny atributy play off. V úvodním poločase byla hra hodně vyrovnaná, ale náš výběr neustále držel vedení, byť jen jedno či dvoubrankové. Soupeř nám po celou dobu zdatně sekundoval. Po prvních třiceti minutách jsme ale vedli 13:12.

Po změně stran Zubří přidalo a dokázalo otočit průběh střetnutí ve svůj prospěch. A to i díky námi neproměňovaným šancím. Bohužel naši hráči zahodili hned několik vyložených šancí. Neproměnili sedmičku, náskoky z pivota i křídla. A to byla voda na mlýn pro Zubří, které se rázem dostalo do laufu a vytvořilo si rozhodující náskok, který si už v poklidu udrželo až do konce.
Zubří tak ve třetím vzájemném měření sil v této sérii vyhrálo poměrem 31:24 a zaslouženě tak postoupilo mezi čtyři nejlepší extraligová družstva, takže si zahraje o medaile.

„Bylo to velmi nervózní utkání. Zejména v prvním poločase jsme předvedli nevyrovnaný výkon. Po drobných změnách o přestávce se obraz hry kardinálně změnil. Díky zlepšení přesnosti a větším důrazu v obraně se nám podařilo odskočit soupeři, což zřejmě rozhodlo o osudu celého utkání a celé série,“ uvedl po utkání trenér HC ROBE Zubří Andrej Titkov.

„Souhlasím s tím, že utkání bylo vyrovnané a vyhecované. Rozhodlo se v době, kdy jsme neproměnili čtyři vyložené šance. Z pivota, sedmičky i křídla. V této fázi nám Zubří odskočilo,“ reagoval trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. „Navíc se projevilo, že jsme měli užší kádr. K tomu musíme připočíst, že před týdnem se nám zranil Michal Vacula, který už bude chybět do konce sezony a ještě před utkáním vypadl Jarda Dyba. Dohráváme s hodně úzkým kádrem, takže jsme odpadli i fyzicky,“ konstatoval frýdecko-místecký kouč.
„Adam Gřešek dnes musel odehrát celých šedesát minut, což je na stokilového hráče hrozně moc. Musel hrát jak v obraně, tak v útoku. Ke konci už jsme neměli síly na to, abychom s utkáním něco udělali.“

Podle Aleše Chrastiny postoupilo Zubří naprosto zaslouženě. Svým svěřencům ale nemohl vyčítat, že by málo chtěli. „Těší nás, že jsme sérii zdramatizovali, i když nás mrzí, že pro diváky nemůžeme hrát doma ještě v neděli. Cením si toho, že hráči hráli naplno až do konce, byť pokračovali v neproměňování šancí. Určitě jsme mohli zápas ještě kosmeticky upravit, ale to bychom museli být v zakončení úspěšnější,“ poznamenal.
Frýdecko-místečtí házenkáři nyní mají týden volna vzhledem k tomu, že nebudou hrát čtvrté ani páté utkání čtvrtfinále.
„Zdravotní stav se markantně asi nezlepší. Snad se vrátí Jarda Dyba. Každopádně rozhodně máme o co hrát. Páté místo by bylo nejlepším umístěním za mého působení u družstva,“ zdůraznil lodivod SKP, který tak věří, že hráči mají stále velkou motivaci.
„I když jsme někdy byli pátí po základní části, tak nakonec jsme si ve vyřazovacích bojích pohoršili. Páté místo by rozhodně bylo dobrým výsledkem, takže nikdo nemůže říct, že nemá motivaci v těchto zápasech,“ zdůraznil Chrastina.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří  24:31 (13:12)

Komentáře