Ze Zubří se vracíme za stavu 0:2. Doma budeme odvracet mečbol

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek nedokázali přetlačit svého soupeře ze Zubří ani ve druhém čtvrtfinálovém utkání. Tentokrát prohráli 33:27, takže se domů vracejí za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. Za týden tak budou v domácích odvetách odvracet pomyslný mečbol.

Druhé vzájemné utkání mezi oběma soupeři bylo v porovnání s tím prvním o mnoho bohatší na góly. Střelecké hody viděla zaplněná hala v Zubří už v prvním poločase. Ten vyhráli domácí poměrem 17:16.
Střetnutí bylo vyrovnané i po změně stran, ovšem domácí celek nakonec dokázal odskočit do mírného náskoku a ten si už pohlídal až do konce utkání.
„Dneska jsme nebyli v obraně až tak důslední jako v prvním zápase. Navíc brankáři toho nechytili tolik jako v sobotu. Když k tomu připočítáme dvanáct nebo třináct neproměněných vyložených šancí, tak to na lepší výsledek jednoduše nestačilo,“ konstatoval trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

„Každopádně musím hráče pochválit za přístup k zápasu a bojovnost. Rvali se až do úplného závěru, byť přibližně tři minuty před koncem už bylo jasné, že nevyhrajeme. Tohle je určitě příslib do domácích odvet,“ pokračoval frýdecko-místecký kouč, který si pochvaloval atmosféru, ve které se obě utkání hrála.
„Fanoušci v Zubří jsou tím pověstní. Tentokrát se k nim však přidali i ti naši, čehož si ohromně vážíme a moc jim děkujeme. I když byli v početní nevýhodě, byli slyšet.“

Nyní se celá čtvrtfinálová série stěhuje do Frýdku-Místku a Aleš Chrastina už na tiskové konferenci po druhém zápase slíbil, že se oba soupeři do Zubří ještě vrátí. Aby se tak stalo, museli by Frýdecko-Místečtí doma svého soka dvakrát porazit.
„Určitě to není nereálné. V prvních dvou zápasech jsme totiž byli Zubří vyrovnaným soupeřem. Pokud odstraníme nedostatky a chyby, kterých jsme se doposud dopouštěli, rozhodně máme šanci uspět,“ předeslal Chrastina. „Nejbližším úkolem bude, abychom doma hráli v sobotu i v neděli.“

Po prvních dvou zápasech mají někteří hráči několik šrámů. Podle frýdecko-místeckého lodivoda však mají celý týden na to, aby se dali dohromady a co nejlépe se připravili na odvety, ve kterých bude chtít Frýdek-Místek zkorigovat sérii.
„Až ke konci týdne uvidíme, jak na tom jednotliví hráči jsou a co všechno je limituje.“

Třetí čtvrtfinále mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří je na programu v sobotu 1. dubna v hale na 6. ZŠ. Pokud naši hráči zvítězí a sníží stav série na 1:2, čtvrtý duel se odehraje hned další den, v neděli 2. dubna.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:27 (17:16)
Sestava a branky SKP F-M:
Marenčák, Kula – Rajnoha L., Pomichálek, Klaban 5, Bednárek 2/1, Petrovský 6, Bosák 1, Gřešek 2/1, Dyba 1, Vacula, Kichner 2, Kocich 5, Strack 3. Trenér: Aleš Chrastina.
Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Diváci: 1 184.

Autor: Lukáš Rejda
Foto: FB Handball Club Zubří

Komentáře