První zápas vyhrálo Zubří. Trenér Chrastina je ale optimista

Včera začala část soutěže, na kterou už všichni netrpělivě čekali. A sice vyřazovací boje v play off. Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek v něm ve čtvrtfinále měří síly se Zubřím, které skončilo druhé po základní části. První střetnutí na půdě našeho soupeře vyznělo poměrem 23:19 pro našeho protivníka. Druhé utkání se hraje už dnes večer.

Naši hráči do prvního zápasu čtvrtfinále vstoupili trochu ustrašeně, čehož dokázalo Zubří, které je v domácím prostředí nesmírně silné, využít. Díky několika rychlým protiútokům a také dvěma proměněným sedmičkám si vypracovalo slušný náskok.
Po prvním poločase tak vedlo o šest branek – 12:6. Po změně stran však naši hráči zlepšili především obranu, za kterou opět hodně dobře chytal Jan Marenčák. Druhá půle už tak byla nejenom o hodně vyrovnanější, ale náš výběr ji dokázal vyhrát, takže konečný rozdíl ve skóre byl jen čtyřbrankový. Zubří se po výhře 23:19 ujalo v sérii na tři vítězná utkání vedení 1:0.
„Hráče musím pochválit především za výkon z druhého poločasu. Ten je rozhodně příslibem do dalších střetnutí této série. Pokud v nich budeme pokračovat, jsem optimistický,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina a dodal, že jeho svěřenci měli na to, aby první zápas zdramatizovali ještě více.
„Bohužel jsme ale v situacích, kdy jsme mohli snížit na rozdíl jediné branky nebo dokonce vyrovnat udělali nějaké chyby. Především tím, že jsme neproměnili své šance. Každopádně ale nevěsíme hlavy dolů. Dokázali jsme si, že můžeme být Zubří rovnocenným protivníkem,“ podotkl frýdecko-místecký lodivod.
Ten věří, že Frýdecko-Místečtí navážou na výkon z druhé půle prvního zápasu a ve druhém utkání se pokusí vyrovnat stav série. „Musíme ale hlavně dřít a bojovat. Jedině tak máme šanci v play off uspět,“ poznamenal. Druhé utkání mezi HC ROBE Zubří a Pepino SKP Frýdek-Místek se hraje dnes v 18 hodin na palubovce našeho protivníka.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 23:19 (12:6)
Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Kula – Rajnoha L. 1, Pomichálek, Klaban 2, Bednárek, Petrovský 3, Bosák 1, Gřešek 4/1, Dyba, Vacula 1, Kichner 1, Kocich 5, Strack 1. Trenér: Aleš Chratina.
Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Diváci: 1 328.

Komentáře