V derby jsme přehráli Karvinou 35:29, ve čtvrtfinále vyzveme Zubří

V posledním extraligovém kole poměřili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek síly s tradičním rivalem z Karviné. Duel vyzněl v náš prospěch poměrem 35:29, čímž jsme si zajistili sedmou příčku po základní části. V play off tak narazíme na Zubří.

Duel týmů, které se dobře znají, byl od počátku vyrovnaný. V prvních minutách měla trochu navrch hostující Karviná, která hrozila především po ose Mlotek – Hanisch. Dokázala si vypracovat tříbrankový náskok, ovšem za stavu 11:8 ve prospěch našeho soupeře Honza Marenčák doslova zavřel branku. Náš výběr navíc zkvalitnil obranu a i díky dobré produktivitě v útoku dokázal obrátit skóre, takže po prvním poločase už vedl o čtyři branky, a sice 18:14.

Po změně stran už naše družstvo po celou dobu kontrolovalo vývoj střetnutí a i když neproměnilo spoustu vyložených šancí, nemuselo ho to dvakrát mrzet. Po závěrečném hvizdu se mohlo radovat ze zasloužené výhry 35:29.

„Musím pogratulovat Frýdku za zasloužené vítězství. Dneska byl ve všem lepší. V přechodech do útoku, ve hře jeden na jednoho i v tlaku na branku. Nám nevyšla hra v obraně, zrovna tak jako v útočné fázi vyjma prvních sedmi minut zápasu,“ řekl po utkání hrající trenér karvinského Baníku Alexander Radčenko.

„Bylo to oboustranně pohledné a bojovné utkání. Faktem je, že byl mezi oběma družstvy rozdíl ve hře jeden na jednoho,“ reagoval trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. „Zpočátku jsme měli problémy v obraně s Liborem Hanischem, ale ve druhé části první půle jsme se zlepšili v tomto ohledu a dokázali jsme skórovat z protiútoků či z druhé vlny. V této fázi utkání jsme si vytvořili rozhodující náskok,“ podotkl frýdecko-místecký lodivod.

„Karviná také předvedla spoustu pěkných útočných akcí. Markantní rozdíl byl dneska ve výkonech gólmanů. Honza Marenčák podal výborný výkon. Všichni dneska bojovali a hráli dobře, ale Honza nás vyloženě držel. Chytil spoustu střel, které kdyby nechytil, tak bychom mu to nemohli vyčítat,“ pokračoval Chrastina.
Jeho svěřenci nastříleli 35 branek, což není málo, ovšem zahodili deset vyložených šancí. „To je hrozně moc a ve vyrovnanějších zápasech by nás to mohlo mrzet. Neproměňovali jsme je totiž v době, kdy jsme měli náskok, který v dnešní době nemusí definitivně stačit na vítězství. Toho bychom se měli příště vyvarovat,“ upozornil kouč SKP.

Nyní už se družstvo začne připravovat na zápasy ve vyřazovací části. Ve čtvrtfinále play off narazíme na druhý tým základní části, celek ze Zubří.
„Vůbec jsme neuvažovali nad tím, na koho narazíme. Z první trojice si není mezi kým vybírat. Dukla, Plzeň i Zubří mají svou kvalitu. Karviná v předešlých dvou letech Zubří vyřadila, tak bychom si z ní měli vzít příklad,“ poznamenal Chrastina s úsměvem.

„Nám se na Zubří poslední dva roky nedaří, ovšem play off je úplně jiná soutěž, tak třeba je čas na to to změnit. Každopádně se na to musíme pořádně připravit a ohromně dřít. Jedině tak můžeme pomýšlet na to, že proti Zubří uspějeme,“ vzkázal trenér frýdecko-místeckým příznivcům.

Sestava Pepino SKP Frýdek-Místek:
Kula, J. Stříž, J. Marenčák 1, J. Bosák 1 , J.Bednárek 4, J. Dyba 2, A. Gřešek 5, P. Kichner 3, T. Klaban 1, V. Petrovský 5, M. Pomichálek 3, M. Vacula 1, L. Rajnoha 1, S. Strack 7, R. Meca 1


Sestava HCB Karviná:
Mokroš, P. Witkowski, A. Borys, M. Drzyzga, J. Dudek, L. Frančík 6, F. Geist, L. Hanisch 7, S. Mlotek 4, M. Monczka 5, J. Plaček 2, A. Radčenko, D. Solák 3, Ji. Užek 2,


Nejlepší střelci:
Pepino SKP Frýdek-Místek: S.Strack 7, A. Gřešek 5/1, V. Petrovský 5
HCB Karviná: L. Hanisch, L. Frančík 6, M. Monczka

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1
Vyloučení: 4 – 3,
Diváci: 613

Autor: Lukáš Rejda

Komentáře