Muži vyhráli v Lovosicích a jsou definitivně v play off

Teprve druhou výhru v sezoně na hřišti soupeře si připsali házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek v Lovosicích. Čtvrtý tým extraligy porazili 32:28. Oplatili mu tak porážku z podzimu a zajistili si účast ve vyřazovací části.

Přitom začátek zápasu nenasvědčoval tomu, že se v Lovosicích zrodí překvapivý výsledek. Domácí výběr střelecky táhl Jiří Bouček, se kterým si obrana Pepino SKP Frýdek-Místek nevěděla příliš rady.

„Z dálky se Lovosice neprosazovaly, úspěšnější byly spíše z proskoků. S dalekonosnými pokusy si většinou Honza Marenčák poradil. Slušně chytal už v prvním poločase,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.
Po prvních třiceti minutách však jeho svěřenci tahali za kratší konec. V Lovosicích prohrávali 16:12. Po změně stran však zlepšili obranu a začali hrát s enormním nasazením.

„Dokázali jsme se prosazovat z rychlých protiútoků, což nám celou sezonu příliš nešlo. Tentokrát se střelecky chytila i naše křídla,“ poznamenal frýdecko-místecký lodivod.

I když stále nemá k dispozici kompletní kádr, v Lovosicích se mohl spolehnout na všechny hráče, kteří byli připravení do zápasu nastoupit.
„Výhodou bylo, že když si potřeboval někdo odpočinout, nahradil jej jiný hráč, který plnohodnotně zaujal daný post. Dneska nemůžu nikoho zvlášť vyzdvihnout. Předvedli jsme výborný týmový výkon, který nám přinesl cenné vítězství,“ zdůraznil Chrastina.

Frýdecko-Místečtí druhou půli ovládli rozdílem osmi branek, takže skóre otočili ve svůj prospěch a z horké půdy soupeře si tak odvezli velice cenné vítězství 32:28. Tímto výsledkem si zajistili účast v play off, do kterého postoupí ze sedmého nebo osmého místa.
„Pokud porazíme Karvinou, tak nám může být jedno, jak dopadne zápas Nového Veselí v Lovosicích a skončíme sedmí. Pokud prohrajeme a Nové Veselí vyhraje, dostane se před nás, takže obsadíme celkové osmé místo,“ nastínil Chrastina.

„Do duelu s Karvinou půjdeme s jasným cílem – vyhrát. Budeme si chtít ještě více zvednout sebevědomí před play off, které začne za necelé dva týdny, takže určitě si nebudeme moct dovolit něco vypustit,“ podotkl kouč našeho celku. „Když ale vidím odhodlání hráčů, věřím, že Karvinou porazíme. Chceme už kvůli fanouškům. Derby se určitě bude hrát v bouřlivé atmosféře zaplněné haly,“ dodal Chrastina.

Regionální derby s naším odvěkým rivalem je na programu už ve středu 15. března v 19 hodin. Hrát se bude jako vždycky v hale na 6. ZŠ.

 

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek            28:32 (16:12)
Sestava a branky SKP F-M:
Marenčák, Kula – Rajnoha L. 2, Pomichálek 1, Klaban 4, Bednárek 4/1, Petrovský 6, Bosák 6, Gřešek 3, Dyba, Vacula, Kichner 1, Strack 5. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Milan Hájek, Karel Macho. Diváci: 619. ČK: Klaban

Autor: Lukáš Rejda
Foto: Facebook Lovci Lovosice

Komentáře