Extraligový nováček nám uštědřil lekci. Nové Veselí – SKP 33:22

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek v Novém Veselí nenavázali na bojovný výkon, díky kterému před týdnem porazili Hranice. Na půdě nováčka soutěže prohráli 33:22 a zkomplikovali si tak postup do play off.

Naši hráči dokázali s výběrem Nového Veselí držet krok pouze v prvním poločase, který vyzněl poměrem 16:15 ve prospěch našeho soupeře.
„Něco pochytal Honza Marenčák, ale náš výkon nebyl dobrý. Spokojení jsme mohli být jen s tím, že skóre bylo v podstatě vyrovnané,“ řekl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

„Spoustě hráčů opět chyběla bojovnost a nasazení. Bez toho nemůžeme pomýšlet na to, že budeme úspěšní,“ upozornil frýdecko-místecký kouč s tím, že zodpovědný výkon předvedl jen nejlepší střelec družstva Vojtěch Petrovský. Ten Novému Veselí nastřílel šest branek. S pěti góly mu sekundoval Sebastian Strack.
V domácím dresu nejvíce zářil Pavel Najman se sedmi trefami. Šestkrát se trefil Jiří Dolejš a pětkrát Roman Chosik. Náš výběr ve druhé půli zaostal za házenkáři Nového Veselí.

„Za dvacet minut jsme se prosadili jen pětkrát, což je žalostně málo. S takovou produktivitou nemůžeme vyhrávat,“ poznamenal Chrastina. Nové Veselí se tak ve druhém poločase prostřílelo k vítězství 33:22, takže má i lepší vzájemnou bilanci s naším týmem.
„Zkomplikovali jsme si tak cestu do play off. Sice jsme pořád ještě osmí, ale Nové Veselí už na nás ztrácí pouze bod. Navíc v příštím kole hraje v Litovli, která je poslední. To nás čeká velice těžký duel v Lovosicích,“ podotkl trenér SKP.

„Navíc hned v závěsu za Veselím je Kopřivnice, která za námi zaostává o dva body, Hranice o tři. Jestli chceme postoupit do vyřazovacích bojů, budeme muset v posledních dvou kolech uhrát určitě dva body,“ míní Chrastina.
V příštím kole hrají naši hráči na palubovce Lovosic, s nimiž doma prohráli 22:31. V posledním kole základní části pak přivítají rivala z Karviné.

Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek            33:22 (16:15)
Sestava a branky SKP F-M:
Marenčák, Kula – Rajnoha L. 1, Meca 1, Pomichálek, Klaban 2, Bednárek 4/2, Petrovský 6, Bosák 1, Gřešek 1, Dyba, Vacula, Kichner 1, Strack 5. Trenér: Aleš Chrastina.
Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Diváci: 350.

Autor: Lukáš Rejda

Komentáře