Proti Hranicím to konečně vyšlo! Pojistili jsme si první osmičku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po třech prohrách v řadě naši hráči konečně zabrali. V pravou chvíli. V 19. kole extraligy přehrál výběr Pepino SKP Frýdek-Místek tým Hranic poměrem 33:26 a pojistil si osmou příčku v tabulce.

Tentokrát se naši házenkáři ukázali ve správném světle. Tak, jak by je jejich příznivci nejraději viděli ve všech soutěžních duelech. „Nejpozitivnější pro mě bylo, že hráči dneska bojovali a dřeli celých šedesát minut. Nevypustili žádnou chvilku. To bylo hodně pozitivní,“ chválil své svěřence po utkání jejich kouč Aleš Chrastina.
Hodně důležité podle něj byl i fakt, že družstvo hrálo po celou dobu zápasu přesně to, co mělo hrát. „Nebyla tam ani jedna improvizace. Naše hra byla celou dobu řízená, měla hlavu a patu,“ podotkl lodivod Pepino SKP Frýdek-Místek.

Ten rovněž vyzdvihl práci celého družstva. „Proti Hranicím byl platný každý, kdo se na palubovce objevil. Slušný výkon podal střídající Kuba Bosák. Výborně dnes zahrál Martin Kocich, který se na trénincích dlouhodobě jeví jako dobrý hráč. Dneska to v utkání potvrdil, což je jenom dobře,“ zdůraznil Chrastina.
„Musím vyzdvihnout i výkon Honzy Marenčáka, protože když brankář zachytá, hráčům se hned jinak hraje. Bylo to hodně důležité.“
Podle frýdecko-místeckého trenéra předvedl Marenčák spoustu klíčových zákroků v době, kdy si jeho svěřenci začali vypracovávat rozhodující náskok. „Mohli jsme tak kontrovat z rychlých protiútoků. Potom už jsme naštěstí vedení udrželi,“ řekl s tím, že nechtěl hráče stresovat tím, aby náš výběr měl lepší vzájemný zápas, kdyby mezi oběma týmy náhodou nastala rovnost bodů na konci základní části. „Tím, že jsme všechno proměňovali, tak jsme lepší i v tomto ohledu, kdyby taková situace nastala,“ upozornil Chrastina.

Toho tak momentálně mrzí jen to, že se musí stále obejít bez dvou nejzkušenějších hráčů. „Míla Krahulík už letos hrát nebude. Je po operaci a zatím nezvedne ruku. To se nedá nijak urychlit. Pokud jde o brankáře Petra Štolcara, ten může být mimo taky ještě delší dobu,“ posteskl si.
Každopádně pozitivní je, že jeho svěřenci dokázali udělat první důležitý krok k tomu, aby se nakonec probojovali do elitní osmičky a zajistili si tak účast v play off. Další důležité utkání sehrají v sobotu 4. března na půdě nováčka z Nového Veselí. Tento celek je sice předposlední, ale má jen o tři body méně než Chrastinova družina.

Sestava Pepino SKP Frýdek-Místek:

Kula, J. Stříž, J. Marenčák 1, J. Bosák 3,J.Bednárek 2, J. Dyba, A. Gřešek 6, P. Kichner 3, T. Klaban 4,V. Petrovský 5, M. Pomichálek, M. Vacula, L. Rajnoha 3, S. Strack 4, M. Kocich 2

Sestava TJ Cement Hranice:

Kučerka, K. Magrla,  M. Andrš, Z. Čadra 3, M. Dohnal, J. Hanzelka, F. Hardt 1, L. Horut 7, M. Indrák, P. Magrla 2, T. Mičkal 5, P. Pomahač 1, T. Samiec,M. Stržínek 2, M. Tůma 3, J. Zemánek 2

Nejlepší střelci:
Pepino SKP Frýdek-Místek: A. Gřešek 6, V. Petrovský 5, T. Klaban 4
TJ Cement Hranice: L. Horut 7, T.Mičkal 5, Z. Čadra

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4

Vyloučení: 4 – 5, ČK Hranice (Zemánek)

Diváci: 468

Autor: Lukáš Rejda

Komentáře