Adam Gřešek si připsal první reprezentační starty. Nastoupil proti Bahrajnu a Maďarsku

15167586_1125452570885195_8695405613000489821_o

Talentovaný pivot Adam Gřešek zatím prožívá jednu z nejlepších sezon. Na palubovce dostává čím dál více prostoru. Nebojí se na sebe brát zodpovědnost při střelbě sedmimetrových hodů a nyní se na Provident cupu v maďarském Érdu dočkal prvních startů v barvách české reprezentace.

Adame, čekal jste, že můžete dostat reprezentační pozvánku nebo vás to překvapilo?
Už vzhledem k tomu, že jsem doposud nikdy nefiguroval v žádném mládežnickém reprezentačním výběru, tak mě pozvánka hodně překvapila. Koncem listopadu mi volal Karel Nocar s tím, jestli chci reprezentovat a být v širší nominaci. Z toho jsem měl ohromnou radost. O tom, že pojedu do Érdu, jsem se dozvěděl čtyři dny před odjezdem. Nebylo moc času na přemýšlení o tom, jestli budu v seniorském áčku reprezentace.

Přibližte, co všechno reprezentační sraz obnášel.
Po příjezdu do Brna jsme absolvovali večerní trénink. Trenéři se mnou počítali hlavně do obrany, což pro mně bylo obrovské překvapení. Ve Frýdku jsem začal bránit v podstatě až po tom, kdy se zranil Míla Krahulík. Druhý den jsme se přesunuli do Érdu, kde jsme absolvovali další trénink. Další den jsem už naskočil do ostrého zápasu proti reprezentaci Bahrajnu, který jsme vyhráli o pět branek. Následně jsme ve finále prohráli s domácími Maďary.

Zápasy v reprezentaci byly určitě jiné v porovnání s těmi, na které jste zvyklý z extraligy. V čem byl největší rozdíl?
Bylo to úplně něco jiného. Celkové tempo zápasů, nasazení hráčů i atmosféra. Házenkáře Bahrajnu sice neznám, ale pokud jde o Maďary, tak rozhodně i v kvalitě hráčů.

0_15697284_1578580578835203_8241918916349509488_n

Překvapilo vás něco během vašich prvních reprezentačních startů?
Fakt, že jsem na hřišti dostával poměrně hodně prostoru, vzhledem k tomu, že jsem byl v týmu nováčkem. Rozhodně to byla zkušenost k nezaplacení a já doufám, že nebyla poslední.

První reprezentační zápasy jste si připsal v době, kdy je v extralize zimní přestávka. Nevadilo vám, že jste si od házené nemohl na chvíli odpočinout?
To vůbec ne, naopak. Alespoň jsem neměl tolik času na cukroví a bramborový salát (směje se). Navíc taková šance může přijít jednou za život.

 Ve Frýdku-Místku dostáváte postupně čím dál více prostoru. Jaké jsou vaše ambice do jarní části soutěže?
Osobně si moc ambice nekladu. Pro nás jako tým je primárním cílem postup do HILky. V play-off už to bude vabank. Jsme tým, který dokáže porazit kohokoliv. Na druhou stranu, soupeři, které bychom papírově měli porážet o deset branek, nám občas dokážou pěkně zavařit.

Jste ještě hodně mladý. Čeho byste chtěl v budoucnu v házené dosáhnout? Lákalo by vás zkusit si i nějakou zahraniční soutěž?
Do budoucna si přeji hlavně pevné zdraví. Člověk může být sebelepší, ale pokud zdraví neslouží, je to čára přes rozpočet. Samozřejmě, že bych si rád zkusil i nějakou zahraniční soutěž, ale rozhodně ne hned. Spíše až dodělám školu a trochu se vyhraju. Pokud by o mě časem byl zájem, určitě bych se tomu v budoucnu nebránil. Taková Bundesliga, to je sen každého házenkáře.

0_rep

Komentáře