Třetí výhra v řadě! Přezimujeme na 7. příčce

????????????????????????????????????

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se na vítězství nad posledním celkem soutěže Litovlí pořádně nadřeli. Výběr z Hané nakonec přehráli 24:21 a po 15 odehraných kolech jim tak zatím patří 7. místo v extraligové tabulce.

Svěřenci Aleše Chrastiny poslední tým soutěže v žádném případě nepodcenili. Vždyť v prvním vzájemném měření sil na jeho palubovce prohráli. Tento nezdar tak chtěli před domácím publikem odčinit.
Od úvodního hvizdu si udržovali mírný náskok, ovšem houževnatý soupeř s naším výběrem celou dobu držel krok. V útoku se naši hráči těžce prosazovali. Jejich hře chyběla větší lehkost. V prvním poločase nám tak hodně pomohly čtyři branky pivota Adama Gřeška, který tři z nich zaznamenal ze sedmimetrových hodů. Třikrát se v první půli trefil také Sebastián Strack na levé spojce.
Vzhledem k tomu, že soupeř nám zdatně sekundoval, po prvních třiceti minutách jsme vedli o jediný gól, a sice 12:11.

Po změně stran jsme se třemi brankami v řadě dostali do čtyřbrankového vedení 15:11. Kdo by si myslel, že tímto definitivně zlomíme odpor protivníka, ten by se hodně spletl. V rozmezí 39. až 46. minuty se nedokázali naši střelci ani jednou prosadit. Hosté v tomto rozmezí nejen vyrovnali, ale dostali se dokonce do vedení 16:15.
Následně jsme dokázali vyrovnat. Litovel se pak ještě jednou dostala do vedení 18:17, ale to bylo naštěstí naposled. Rozhodující chvíle se udály mezi 27. a 29. minutou, kdy jsme se díky trefám Vojtěcha Petrovského, Martina Kocicha a Petra Kichnera dostali do tříbrankového vedení. To jsme už v samotném závěru uhájili, byť Litovel maximálně vysunula obranu.
Poslední tým extraligy jsme tak porazili 24:21 a připsali si tak sedmé vítězství v sezoně.

„Byl jsem celkem překvapený vývojem utkání, moji hráči mě mile překvapili svým výkonem, nasazením a koncentrací. Frýdku jsme tak byli vyrovnaným soupeřem a hodně jsme mu ztížili úlohu favorita, což mě velice těší,“ řekl po zápase trenér Litovle Michal Hradil. „Jsem jenom rád, že se postupně zlepšujeme a věřím, že po zimní přestávce budeme ještě silnější,“ dodal.
Jeho protějšek Aleš Chrastina souhlasil s tím, že Litovel předvedla velice sympatický a bojovný výkon.

„Z naší strany rozhodně ve výkonu převládala obrana nad útokem, který byl upracovaný. Na druhou stranu, když jsme dokázali hru v útoku dohrát do křídel, tak jsme se z těchto pozic neprosazovali, což naštěstí neplatilo v závěru, kdy se prosadil Martin Kocich,“ poznamenal kouč Pepino SKP Frýdek-Místek.
„Přitom to byly příležitosti z úhlů, ze kterých se musíme prosazovat. Proto to dnes bylo upracované, utrápené, vydřené vítězství, ale i to se počítá.“
Podle slov Aleše Chrastiny vyšel jeho svěřencům závěr utkání stejně, jako tomu bylo v předešlém kole v Kopřivnici. „Zahráli jsme to, co jsme si řekli a taky p roměnili šance, které jsme si vytvořili,“ doplnil s tím, že tentokrát byli jeho hráči šťastnější ve vyrovnaném utkání. „O to víc si můžeme cenit vítězství.“