V Kopřivnici už to vyšlo. Dočkali jsme se první výhry venku

lm164664

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek prolomili nepříznivou sérii na hřištích soupeřů. Ve 14. kole extraligy zvládli důležité utkání v Kopřivnici. Regionální derby vyhráli o dvě branky poměrem 27:25 a v tabulce si polepšili na 12 bodů. Nyní jsou sedmí.

Střetnutí Kopřivnice s Frýdkem-Místkem slibovalo zajímavou podívanou. Před zápasem byl mezi oběma týmy pouze tříbodový rozdíl. Naši hráči do něj vstoupili velice koncentrovaně. Výborně bránili a v útoku se dokázali střelecky prosazovat, takže si postupně vypracovali solidní náskok.
Ke konci prvního poločasu však vlastními chybami a neproměněnými šancemi dovolili Kopřivnici duel zdramatizovat. Po prvním poločase tak vedli jen o dva góly, a sice 15:13.
Po změně stran se domácímu výběru dokonce podařilo průběh střetnutí otočit, takže derby se rozhodovalo až v samotném závěru, kdy svěřenci Aleše Chrastiny znovu zlepšili obranu a v útoku se prosadili po povedených kombinacích i z křídel, což v předchozích zápasech týmu chybělo.

„Povedla se nám mimo jiné i pěkná kombinace po ose Petrovský – Kichner, kterou zakončil Seba Strack. Ke konci jsme si při time outu jasně řekli, co chceme zahrát, a to nám taky vyšlo,“ poznamenal po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina, který v utkání několikrát prostřídal oba dva brankáře.
„Jak Petr Štolcar, tak Honza Marenčák dokázali vytáhnout důležité zákroky vždycky, když do branky přišli. V obraně nám sice chyběl Míla Krahulík, ale kluci příkladnou bojovností a nasazením duel nakonec dotáhli do vítězného konce,“ chválil frýdecko-místecký kouč své svěřence.

Příští týden čeká házenkáře Pepino SKP Frýdek-Místek duel s poslední Litovlí. Hráči jsou si však dobře vědomi toho, že soupeře nesmí podcenit. Na jeho půdě totiž prohráli.
„Dobře víme, že k nám nepřijede žádný outsider. Litovel spoustu zápasů prohrála malým rozdílem, takže určitě nás nečeká jednoduché utkání. Musíme k němu přistoupit stejně jako k těm posledním. Tudy povede cesta k úspěchu,“ míní Chrastina.
Utkání s Litovlí je na programu v neděli 18. prosince. Začne v 17 hodin. Hraje se v hale na 6. ZŠ.

Fotogalerie zde >>

 

KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek     25:27 (13:15)

Sestava a branky SKP F-M: Štolcar, Marenčák – Pomichálek 2, Klaban 3, Petrovský 5, Bosák, Rajnoha J. 1, Gřešek 5/3, Dyba 1, Vacula, Kichner 6, Kocich 2, Strack 2, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Diváci: 320.

Komentáře