Proti Brnu to vyšlo, byť závěr se nám nepovedl

????????????????????????????????????

V duelu 13. kola extraligy proti Brnu se hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dočkali pátého vítězství. Utkání měli celou dobu pod kontrolou a soupeře nakonec porazili 26:21, i když ještě pět minut před koncem vedli o deset gólů.

Naši hráči vstoupili do zápasu maximálně koncentrovaní. Jejich hru zdobila především výborná defenziva, za kterou chytal spolehlivý Petr Štolcar. V útoku jsme se prosazovali především ze spojek. Na levé už do hry zasáhl po delší době také Sebastián Strack, který zaznamenal jednu branku v utkání.

Střetnutí s výběrem z jihu Moravy bylo v první půli hodně vyrovnané, nicméně svěřenci Aleše Chrastiny svého soupeře ani jednou nepustili do vedení. Po dvaceti minutách bylo skóre vyrovnané 9:9, ale v poslední desetiminutovce úvodního dějství Petr Štolcar doslova zavřel svou bránu a za svá záda už nepustil jediný míč. A protože jeho spoluhráči dokázali ještě třikrát skórovat, po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 12:9.

Po změně stran spustili frýdecko-místečtí házenkáři brankostroj, díky kterému si postupně vypracovali rozhodující náskok. Střelecky se tradičně prosazoval nejlepší kanonýr družstva Vojtěch Petrovský, který tentokrát nastřílel osm gólů. Díky proměňovaným sedmimetrovým hodům se šestkrát trefil Adam Gřešek. Z pravého křídla se třikrát prosadil Tomáš Klaban. „Z křídel jsme však ještě spoustu příležitostí neproměnili, byť teď u sebe nemám přesnou statistiku,“ poznamenal po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. Ten ale své svěřence pochválil za bojovnost a nasazení.

„Dneska jsme navázali na zlepšený výkon z Jičína. Výborně jsme bránili a v útoku se prosazovali především ze spojek,“ konstatoval s tím, že důležité bylo, že jeho svěřenci uhlídali dva nejlepší hráče soupeře, a to Viktora Hastíka a Michala Dostalíka. „Výhrady mám akorát k závěru, kdy jsme protivníka zbytečně nechali výsledek zkorigovat. Skóre totiž může v konečné tabulce hrát svou roli,“ upozornil.

„Nesmí se nám stávat, že takto polevíme v koncentraci a hráči si začnou zkoušet něco, co nemají. Dneska už jsme měli dostatečný náskok, ale v jiných duelech by nás to mohlo stát výsledek. Něco takového si nesmíme dovolovat,“ pokračoval.

Frýdecko-Místečtí tak nakonec Brno přehráli poměrem 26:21 a v tabulce si polepšili na deset bodů. Momentálně jim tak patří osmá příčka. Na sedmý Jičín ztrácí dva body. V příštím kole se představí v prestižním derby v Kopřivnici. Utkání je na programu v sobotu 10. prosince v 18 hodin.

Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno      26:21 (12:9)

Sestava a branky SKP F-M: Štolcar, Marenčák, Stříž – Pomichálek, Horáček, Klaban 3, Petrovský 8, Bosák, Rajnoha J., Gřešek 6/5, Dyba 3, Vacula, Kichner 4, Kocich 1, Strack 1, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Martin Kosa, Pavel Švidernoch. Diváci: 460.