Rival z Karviné nás předčil bojovným výkonem

min-php

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek předvedli v derby s Karvinou další matný výkon. Proto zaslouženě prohráli 30:25 a v tabulce jsou s osmi body stále sedmí. Bodově se na ně však dotáhl celek Jičína.

Utkání na půdě tradičního rivala se vyvíjelo podobně jako předchozí duel našich hráčů proti Lovosicím. I tentokrát do něj svěřenci Aleše Chrastiny vstoupili hodně vlažně, čehož bojující soupeř bez známějších hráčů dokázal využít a postupně si vypracovával náskok.

Karvinští měli hru založenou především na pivotech, navíc se střelecky pravidelně prosazoval Marek Monczka, který se ve střetnutí gólově prosadil celkem devětkrát. Šesti přesnými trefami zatížil naše konto pivot Jan Užek. Už v poločase tak Karviná vedla o šest branek, a sice 16:10.

Po změně stran pokračoval náš výběr ve vlažném výkonu, takže soupeř si bez problémů hlídal svůj náskok z prvních třiceti minut. Hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se proprali z letargie alespoň na patnáct minut, v nichž dokázali trochu stáhnout náskok svého rivala, jenže posléze pomohl vlastními chybami Karvinským znovu gólově odskočit.

Naše družstvo střelecky táhl Vojtěch Petrovský, který se prosadil desetkrát, ovšem ostatní spoluhráči se k němu nepřidali. Jeho gólový příděl tak na zisk bodů nestačil. Karviná se tak mohla radovat ze zaslouženého vítězství v poměru 30:25 a v tabulce si tak upevnila 6. příčku. Našemu výběru odskočila na čtyřbodový rozdíl.

„Rozhodně nemáme družstvo na to, abychom si mohli dovolit hrát profesorsky. Musíme se vrátit k bojovnosti a v každém duelu dřít od začátku do konce. Jestliže budeme hrát koncentrovaně pouze patnáct minut, nemůžeme pomýšlet na to, že budeme soupeře porážet,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

V dalším extraligovém kole čeká náš tým náročné střetnutí na horké půdě Jičína, který se po nepovedeném začátku postupně prodírá tabulkou směrem nahoru. V dosavadních jedenácti zápasech uhrál stejně jako výběr SKP osm bodů. V Jičíně tak půjde o přímý boj o sedmé místo. Klání je na programu v sobotu 26. listopadu. Začne v 18 hodin.

 

HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek       30:25 (16:10)

Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Štolcar – Rajnoha L., Pomichálek 1, Horáček 2, Klaban, Petrovský 10, Bosák, Rajnoha J., Gřešek 6/4, Dyba 4, Vacula 1, Kichner 1, Kocich, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Foto: Ivo Dudek

Komentáře