Na lídra jsme nestačili. Výhru Lovosic režíroval Klimt

15034070_10202167593906941_640773773_o

Duel před televizními kamerami, v němž jsme v neděli 13. listopadu přivítali lídra soutěže z Lovosic, se nám nepovedl. Hosté dominovali od začátku do konce a nakonec odjeli se zaslouženou výhrou v poměru 31:22.

Od začátku střetnutí bylo patrné, že do Frýdku-Místku přijel doposud nejlepší celek soutěže. Svědčí o tom i fakt, že naši hráči se ani jednou v zápase nedostali do vedení. Zpočátku se prosazovali především přes Adama Gřeška na pivotu, který si svou aktivitou na brankovišti soupeře dokázal vynutit sedmimetrové hody. A ty pak i proměňoval. Celkem čtyři.

Ovšem ostatní hráči se střelecky trápili. Žalostná byla především hra spojek, jejichž střelecké pokusy byly v mnoha případech málo nebezpečné. Tentokrát utkání nevyšlo ani našemu nejlepšímu střelci Vojtěchu Petrovskému, který se prosadil pouze jednou. To Lovosice střelecky táhl především Václav Klimt, který brankářům SKP nasázel třináct branek. Už v poločase jsme tak prohrávali 9:14.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Lovosice pokračovaly ve své dominanci a mimo efektivní střelbu Václava Klimta se prosazovaly také z obou křídel či rychlých protiútoků. Postupně si vypracovaly až jedenáctigólové vedení, když deset minut před koncem vedly 27:16.

15034000_10202167591826889_2044193740_o

Chrastinovi svěřenci dokázali v posledních desíti minutách tento nepříznivý stav lehce zkorigovat, přesto ale prohráli vysokým rozdílem, a to 22:31.

„Hra, kterou jsme předvedli, měla daleko k tomu, co jsme měli odvést. Hráli jsme proti vedoucímu celku soutěže a od začátku jsme v útočné fázi hráli hodně naivně. Přišlo mi to bez nasazení, sebeobětování, střelba byla dneska nedůrazná. Chvílemi měla parametry dorostenců,“ posteskl si po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina s tím, že jeho svěřenci nebyli schopní prosadit se v útoku.

„Když přišli na palubovku mladí hráči, rozhodně hru rozhýbali. Byli živější. Udělali sice nějaké chyby, ale ty dneska dělali i zkušení hráči. Dnešní duel nevyšel ani Vojtovi Petrovskému a Jaroslavu Dybovi. Navíc ani Honza Marenčák neměl zrovna svůj den, takže všechno bylo špatně,“ pokračoval. „S takovým soupeřem nemůžeme vyhrát s takovým výkonem.“

V příštím kole hrají naši házenkáři na půdě svého odvěkého rivala z Karviné, který je momentálně na 6. místě. Po desíti odehraných zápasech má na kontě deset bodů. Naši hráči jsou s osmi body sedmí, takže půjde o přímý souboj o 6. příčku. Duel je na programu v neděli 20. listopadu. Začne v 10.30 hodin.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 22:31 (9:14)

Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Stříž – Rajnoha L. 2, Pomichálek, Horáček, Klaban 1, Petrovský 1, Bosák, Rajnoha J. 4, Gřešek 6/4, Dyba 4, Vacula 1, Kichner 2, Kocich 1, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Diváci: 389.

Komentáře