Začali jsme dobře, ale šťastnější byl nakonec tým Hranic

????????????????????????????????????

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v Hranicích bohužel nenavázali na vítězství z předešlého kola proti Plzni. Tentokrát prohráli 31:29, byť dlouhou dobu v zápase vedli.

Začátek střetnutí vůbec nenasvědčoval tomu, že se ani v Hranicích nedočkáme prvního vítězství na palubovce soupeře. Právě naopak. Svěřenci Aleše Chrastiny se v prvním poločase prezentovali rychlou házenou a efektivitou v útočné fázi, když dokázali proměňovat gólové příležitosti. Dobrý výkon navíc podporovala správně fungující obrana.

Proto si házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek postupně vypracovali až šestigólový náskok, který však domácí výběr dokázal do poločasu zmírnit. Nakonec jsme tak po prvních třiceti minutách vedli rozdílem tří branek, a to 19:16.

Po změně stran jsme však upustili od rychlé házené, kterou jsme praktikovali v první polovině utkání. Naši hru jsme přizpůsobili hře soupeře. Hráli jsme mnohem pomaleji a k tomu jsme polevili v koncentraci. Hranice tak dokázaly i díky těmto faktorům duel otočit a střídaly se s námi ve vedení. Po závěrečné siréně se nakonec mohly radovat ze třetí výhry v letošní sezoně. Náš celek porazily o dva góly 31:29 a v tabulce tak nyní mají stejně jako náš výběr šest bodů.

„Bohužel jsme nevydrželi celý zápas hrát tak, jako v jeho začátku. Hranice jsme zbytečně sami dostali do utkání. Určitě nás v ničem nepředčily. Dneska vyhrál šťastnější, ale určitě ne lepší tým,“ řekl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina, kterému i v tomto duelu chybělo hned několik klíčových hráčů.

„Na palubovce je to pochopitelně znát, protože hráči, kteří hrají, jsou tak více vytížení a dříve se unaví, když nemohou častěji střídat,“ poznamenal frýdecko-místecký lodivod.

Frýdecko-místečtí tak stále čekají na první výhru na hřišti soupeře. Další se pokusí získat v nadcházejícím kole, kdy přivítají nováčka soutěže, tým Nového Veselí. Ten je se čtyřmi body předposlední. Našemu družstvu patří se šesti body šesté místo. Na pátou Plzeň však ztrácíme už čtyři body.

Zápas mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Sokol Nové Veselí je na programu v pátek 28. října. Začne v 17 hodin v hale na 6. ZŠ.

Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek               31:29 (16:19)

Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Štolcar – Rajnoha L. 3, Pomichálek 3, Horáček 3, Klaban 1, Petrovský 8, Bosák, Rajnoha J., Gřešek 2, Dyba 6, Vacula, Kichner 3. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič. Diváci: 155.