Třetí prohra v řadě. Favorizovaná Dukla byla nad naše síly

14551038_10201993017022628_1347474896_o

 

Po prohrách v Litovli a ve Velké Bystřici se protáhla naše šňůra porážek na tři zápasy. V dalším extraligovém kole jsme totiž nestačili na pražskou Duklu, které jsme podlehli o čtyři branky – 30:34.

S trochou nadsázky se dá říct, že střetnutí rozhodlo prvních patnáct minut. V nich si totiž hostující tým vytvořil komfortní náskok. Naši hráči působili až příliš ustrašeně. V útoku si nevěděli rady s dobře fungující obranou soupeře, za kterou navíc výborně chytal Tomáš Petržela. Ten zlikvidoval hned několik dobrých šancí. A ne jenom to. Svými přesnými výhozy posílal své spoluhráče do trháků, z nichž dala Dukla několik snadných gólů.
Nejhrozivěji vypadal stav ve 20. minutě. To Pražané vedli poměrem 13:4. Našim házenkářům se ve zbývajících desíti minutách první půle podařilo drtivý náskok soupeře alespoň trochu zmírnit, takže po první půlhodině svítilo na ukazateli skóre 10:17.

Po změně stran se podařilo Frýdecko-Místeckým zlepšeným výkonem náskok favorita ztenčit. Obrana Dukly už nebyla tak neprostupná jako v prvním poločase.

„Ve druhém poločase už jsme předváděli hru, kterou bychom chtěli hrát. I když i v této části zápasu jsme se nevyvarovali několika chyb. Mohli jsme tak náskok soupeře ještě více snížit,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. „S čím můžu být spokojený, tak to je předvedená hra právě ve druhém poločase, na ní rozhodně můžeme stavět,“ dodal.

Jeho svěřenci tak i díky zlepšenému výkonu po změně stran odešli poraženi přijatelnějším rozdílem, než jaký byl po polovině střetnutí. Prohráli 30:34. Podle trenéra Dukly Jana Josefa rozhodl náskok, který si Pražané vytvořili v prvním poločase.

„Ve druhém poločase už nám nepracovala tak dobře obrana. Faktem je, že jsme měli spoustu vyloučených, navíc jsme se dopustili mnoha technických chyb, což nás stálo lepší výsledek,“ řekl kouč Dukly k utkání. „Nicméně jsem ohromně rád za dva body, které jsou pro nás hrozně důležité, protože nás čeká těžké dvoutýdenní období,“ pokračoval.

Na palubovce byla podle něj znát síla soupeře v jeho vysokých spojkách a silných pivotech. „Když má soupeř založenou hru na pivoty, tak v některých momentech to úplně nezvládáme, na to se budeme muset ještě zaměřit,“ podotkl s tím, že Frýdek-Místek jeho hráči předčili díky tomu, že až do konce dokázali držet vysoké tempo. „Někdy se nám to sice vymstí, ale nechceme z něj ustupovat, protože je náročné pro soupeře.“

I když jeho protějšek s ním nesouhlasil. „

„Pokud jde o tempo, v něm bych problém neviděl. To jsme se soupeřem dokázali držet celou dobu. Sedmigólový náskok z prvního poločasu byl však hrozivým mankem, které jsme už nedokázali dohnat. I kvůli tomu, že jsme i po změně stran udělali nějaké chyby a neproměnili několik šancí,“ popsal Chrastina, jehož svěřence čekají postupně tři velice těžcí soupeři. A to Zubří, Plzeň a Hranice.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha  30:34 (10:17)

Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Štolcar, Kula – Rajnoha L. 1, Pomichálek, Klaban 3, Petrovský 9, Bosák, Rajnoha J. 2, Gřešek 4/2, Dyba 5/3, Vacula, Kichner 2, Kocich 1, Strack 3/1. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Diváci: 486.

Komentáře