Na první body z venku stále čekáme. V Litovli jsme prohráli o dva góly

V domácím prostředí se házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek pyšní stoprocentní bilancí. Venku je to ale mnohem horší. Tam na první body stále čekají. Po prohře v Brně podlehli i Litovli. O dva góly.

Přitom na Hanou cestovali naši hráči s touhou získat třetí letošní extraligové vítězství a zvednout si tak sebevědomí před dalším kolem, ve kterém se utkají s jedním z favoritů celé soutěže, pražskou Duklou.

Jenže v prvním poločase si mnohokrát vylámali zuby na dobře chytajícím domácím brankáři, kterému však práci často usnadnili frýdecko-místečtí střelci, jejichž střelám chyběly gólové parametry.

„Domácí to sice prezentovali tak, že vyhráli hlavně zásluhou skvělého výkonu brankáře. Ten nechci snižovat, ale značně jsme mu k tomu pomohli,“ podotkl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. Po první půli bylo ještě skóre vyrovnané 9:9, ale podle Chrastiny měli jít jeho svěřenci do šaten s několikagólovým náskokem.

„Bohužel se tak nestalo. Navíc jsme spoustu míčů soupeři darovali prakticky zadarmo. Opět jsem měl pocit, že hráči nastoupili k zápasu lehkovážně. I s vědomím, jak dopadla Litovel v předešlém kole,“ řekl.

Po změně stran nezachytili Frýdecko-Místečtí nástup domácího celku, který si postupně vypracoval vedení, které následně držel až do závěrečného hvizdu. Nakonec se tak mohl radovat z cenného vítězství v poměru 27:25. Nejvíce branek zaznamenal Zbránek, který se trefil sedmkrát. Zdatně mu sekundoval spoluhráč Bechný s šesti góly. V našem dresu se nejčastěji střelecky prosazovat tradičně Vojtěch Petrovský. Jeho šest gólů však tentokrát na bodový zisk nestačilo.

Po čtyřech odehraných kolech mají hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na kontě stejný počet bodů. V tabulce jim momentálně patří pátá příčka. Toto postavení se pokusí vylepšit v neděli 2. října, kdy doma přivítají Duklu Praha. Utkání se hraje v hale na 6. ZŠ od 17 hodin.

Tatran Litovel – Pepino SKP Frýdek-Místek       27:25 (9:9)

Sestava a góly SKP F-M: Marenčák, Kula, Štolcar – Rajnoha L. 2, Pomichálek, Klaban 4, Petrovský 6, Bosák, Gřešek 3/3, Dyba 3, Vacula, Kichner 3, Kocich, Strack 4, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Diváci: 196.

 

Komentáře