Začala dlouhodobá soutěž ml. a st. dorostu v 1. lize!!!

clanek-mladez

Mladší dorost

SKP Pepino FM x HCB Jičín 28:27 (15:12)

V poprvé v letošní sezóně jsme přivítali hosty od lesa Řáholce. Tento, vždy houževnatý tým byl pro nás první prověrkou v nově začínající sezóně. Začátek utkání se odehrával v naší režii, i když jsme kupili řadu chyb, především v obranné fázi. Zranění Matěje Mazura, který seděl na lavičce se nám stále nedaří zacelit. Ač jsme soupeři odskočili na rozdíl pěti branek, jičínští stále náskok ukrajovali, ale poločasových + 3 nám dávalo šanci, že utkání zvládneme do vítězného konce. Bohužel opak byl pravdou. Hráči Jičína se dotáhli a dokonce vedli o branku.

Do té doby výborně hrajícímu Pavlu Musálkovi docházely síly a my museli, ač neradi povolat Matěje Mazura, který do té doby střílel jen 7 m hody. Ten se vrhnul na palubovku dvěma přesnými trefami a uklidnil, tak naše řady.  Rumcajzovi kluci se , ale stále nevzdávali a především Štěpán Drbohlav dirigoval hosty více, než výborně. Naštěstí se podařil zápas dalšímu „lavičkovému“ hráči Honzovi Horkému. Ten bohužel nesplňuje tréninkové požadavky týmu, ač je to velice kvalitní hráč. Byl to právě on, který nám vytrhl trn z paty a řadou přesných, ostrých střel poslal náš tým ke konečnému vítězství.

Zápas se nevydařil vůbec Adamovi Vludarčíkovi, o kterém jistě ještě uslyšíme, ale také hostujícím hráčům z Polanky, Renému Galdiovi a ostravskému Lukáši Bochniovi. Ti sbírají ligové zkušenosti právě u nás. Snad vše bylo spojeno s počáteční nervozitou prvního ligového klání. Nicméně dva body jsou doma a my se pokusíme náš herní projev vylepšit příští týden u nováčka soutěže v Liberci.


Starší dorost

SKP Pepino FM x HCB Jičín 25:29 (12:16)

Tým pod vedením Miroslava Bartoně byl ke svému nástupu na domácí palubovce notně oslaben. Jakub Šimek s Filipem Lyskem dokončuji rekondiční pobyt ve Španělsku a čtyři pro nás v tuto sezónu klíčoví hráči nebyli uvolněni svým mateřským klubem z Polanky. Museli jsme doplnit kádr mladším dorostem , který měl v nohou již předešlé utkání. Chlapci se ničeho nezalekli a pod dirigentskou taktovkou Ivo Hanáka na střední spojce (jeho premiéra na tomto postu) se vrhli na svého soupeře.

Utkání bylo vyrovnané. Střelecky při chuti Vojta Havránek nedovolil soupeři výraznější náskok, opět nás bohužel klamala obrana. Nebyli jsme schopni čelit dohrávkám jičínských spojek do pivotů, ani střelám z dálky. Dříve vzpomínaný Vojta Havránek se nevyvaroval chyb a někdy častou, zbrklou střelbou otevíral prostor pro rychlé útoky. Naše družstvo nedosáhlo na domácím hřišti pro první body, ale nutno vyzvednout bojovnost a snahu hrát do konce střetnutí.

Hráči typu Bureše, Hanáka, Havránka (více klidu a rozvahy) budou jistě přínosem pro frýdecko-místeckou házenou. Naší starší dorostenci můžou napravit svou reputaci hned v příštím kole, kdy taktéž zajíždějí na půdu nováčka-Úvaly u Prahy.

                                                                       Autor: Martin Strnadel

 

Komentáře