Regionální derby jasně pro Pepino. SKP – Kopřivnice 36:23

????????????????????????????????????

Naši hráči ve 3. kole extraligy odčinili nepovedený výkon z Brna. Tentokrát neponechali nic náhodě a v regionálním derby deklasovali soupeře z Kopřivnice rozdílem 13 branek. Připsali si tak druhou výhru v sezoně.

Úvod utkání přitom nenasvědčoval tomu, že půjde o tak jednoznačnou záležitost. Hostující Kopřivnice nejen, že držela s naším výběrem krok, ale dokonce vedla. Postupně se dostala do vedení 5:2 a ještě v 10. minutě vedla 6:3. Následně však frýdecko-místecká křídla Tomáš Klaban a Lukáš Rajnoha pěti brankami v řadě otočila průběh střetnutí ve prospěch Pepina.

Poté sice ještě snížil na rozdíl jediné branky Jan Gřes, ale od té doby už postupně narůstal náskok Frýdecko-Místeckých, kteří tak po prvním poločase vedli o sedm branek – 18:11.
Druhé dějství už se neslo plně v režii domácího výběru. Kopřivnice chvílemi sáhla k vysunuté obraně, když najednou osobně bránila i dva naše hráče, ale nebylo jí to nic platné. Tentokrát se totiž střelecká síla našeho družstva rozdělila mezi více hráčů. Hned tři z nich nastříleli šest branek. A sice křídelník Tomáš Klaban, pivot Adam Gřešek, který proměnil také dva sedmimetrové hody a Jaroslav Dyba. Ten se tak postupně dostává do střelecké formy. První čtyři branky v této sezoně si připsal také Sebastián Strack, který se vrátil do sestavy po vleklém zranění.
„Z dnešního zápasu jsme měli trochu obavy vzhledem k tomu, že Kopřivnice podala v předešlých dvou kolech velmi solidní výkony. V prvním poločase rozhodla naše zlepšená obrana, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili,“ řekl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

„Dneska jsme se prosazovali ze všech postů, což bylo rozdílové stejně jako výkony brankářů. Honza Marenčák byl rozhodně lepší než gólman soupeře, byť útočníci plnili, co jsme si řekli,“ pokračoval.
Frýdecko-místecký lodivod mohl dát v derby s Kopřivnicí i vzhledem k jednoznačnému průběhu střetnutí hodně příležitostí také mladším hráčům. „Někteří z nich ji už mohou dostávat i ve vyrovnanějších zápasech. Všechny musíme zapojovat čím dál více, protože sezona je dlouhá, takže je třeba si rozložit síly. Nehledě na to, že se může někdo zranit, i když nechci nic takového přivolávat,“ upozornil Chrastina.
Jeho svěřenci si díky výhře nad Kopřivnicí připsali do extraligové tabulky další dva body. Příští týden se pokusí na toto vítězství navázat na palubovce Litovle. V dalším domácím střetnutí pak přivítají v neděli 2. října pražskou Duklu. Tentokrát se bude hrát už tradičně od 17 hodin.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek  36:23 (18:11)  KH Kopřivnice

Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Kula – Rajnoha L. 3, Pomichálek 2, Klaban 6, Petrovský 3, Bosák, Rajnoha J. 1, Gřešek 6/2, Dyba 6/1, Vacula, Kichner 1, Kocich 2, Strack 4, Krahulík 2. Trenér: Aleš Chrastina.

Rozhodčí: Michal Nezbeda, Václav Zelenka. Diváci: 515.

Autor: Lukáš Rejda

 

 

Komentáře