Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vezou další úspěch pod hlavičkou RHC.

prešov

Sarius Cup 2016, tento název skrývá mezinárodní mládežnický turnaj, který proběhl od 2. – 4. 9. 2016 na východě Slovenska v Prešově. V silně obsazeném turnaji jsme vybojovali 1. místo! Jednalo se o jednu z posledních herních konfrontací před začátkem mistrovské soutěže klubů.
Náš kraj, město, oddíl reprezentovali hráči pod hlavičkou Regionálního Házenkářského Centra SKP Pepino Frýdek-Místek. Jedná se o výběr nejlepších hráčů MSLK ročníků narození 2000/2001. Náš celek se setkal postupně se soupeři z Litvy, Černé Hory, Slovenska, Rumunska a západu Čech.

Výsledkový servis naleznete zde>>

„Tato mezinárodní střetnutí mají pro hráče neocenitelnou zkušenost pro jejich další házenkářský růst, ten byl zakončen třešničkou na dortu v podobě vítězství. Chlapci prošli celým turnajem bez jediné ztráty bodu a jejich sportovní chování během celého turnaje dokreslovalo pohodu v týmu.

Pobyt v oblasti Šariše jsme si zpestřili například návštěvou aquaparku, ale především jsme mohli zhlédnout utkání předkola ligy mistrů mužů, které hostil domácí Tatran Prešov. Aréna pro 5 000 tisíc diváků, tohle mnoho kluků nikdy nezažije na vlastní kůži, proto jsem rád, že jsme měli možnost se na utkání dostat.“ říká trenér Martin Strnadel.

„Město Prešov žije a dýchá házenou, což dokládají plakáty a fotografie házenkářů, na které jsme naráželi, při každém kroku. Mecenášem místního klubu je pan Miloslav Chmeliar , který zaměstnává i dva české reprezentanty Jakuba Hrstku a Tomáše Čípa. Trenérem toho to špičkového družstva je nám dobře známý Rastislav Trtík, který je spojen z doposud největšími úspěchy frýdeckomístecké házené.“ dodává na atmosféru turnaje druhý trenér Zdenek Rajnoha.

RHC SKP Pepino FM reprezentovali:
Pavel Musálek (SKP Pepino FM), Pavel Fuciman (SKP Pepino FM), Vojtěch Herman (SKP Pepino FM), Lukáš Bochnia ( Sokol Ostrava),  Matěj Matzur (SKP Pepino FM),Adam Očkovič (KH Kopřivnice), Tomáš Garba (SKP Pepino FM), René Galdia ( DTJ Polanka), Jakub Ondrušík (SKP Pepino FM), Denis OĆonor, (SKP Pepino FM), Adam Gelnar ( DTJ Polanka), Daniel Macek (SKP Pepino FM)- vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a René Kuchtík. Trenéři: Martin Strnadel a Zdenek Rajnoha.

Autor: Lukáš Rejda

Komentáře