Do sezóny vítězně. Jičín jsme přehráli 30:28

????????????????????????????????????

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do letošního extraligového ročníku vítězně. Na domácí palubovce přehráli Jičín poměrem 30:28 a připsali si tak první dva body do tabulky.

Duel nezačali naši hráči příliš dobře. Zpočátku dělali zbytečné chyby, kterými drželi soupeře ve hře. Proto se do vedení dostali až v 8. minutě. A to hned narostlo na čtyřbrankový rozdíl i díky husarskému kousku brankáře Jana Marenčáka, který brankou přes celé hřiště potrestal hru soupeře bez gólmana.

Od té chvíle už Frýdecko-Místečtí stále drželi vedení až do odchodu do šaten, kdy na ukazateli svítilo skóre 15:10. „Nezačali jsme dobře, ale postupně jsme hru zlepšili, takže první poločas jsme zaslouženě vyhráli. I když podle mě mělo být naše vedení ještě výraznější,“ podotkl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek.

Po změně stran sice nejprve všechno nasvědčovalo tomu, že si náš výběr v pohodě dokráčí k prvnímu vítězství v sezoně. Jenže v posledních osmi minutách se obraz hry na palubovce změnil. Naši hráči v tomto časovém úseku vstřelili pouze tři góly, takže se nakonec museli strachovat o výsledek.

Soupeř z Jičína se postupně dokázal dotáhnout na rozdíl pouhých dvou branek. Ke konci i vysunul obranu. Osobně hlídal Vojtěcha Petrovského, který se v utkání střelecky prosadil hned osmkrát, byť v úvodu neproměnil sedmimetrový hod. V úplném závěru bránili Jičínští osobně také Jaroslava Dybu. Vyrovnat už ale nedokázali.

„Ve druhém poločase jsme udělali ještě více chyb než v tom prvním. Ve chvílích, kdy máme hlídat výsledek, se pouštíme do věcí, které do hry vůbec nepatří. Navíc těsně před koncem jsme neproměnili jasnou gólovou příležitost. Naštěstí nás podržel Honza Marenčák, který zachytal velice solidně,“ hodnotil Chrastina výkon svých svěřenců.

Nicméně byl rád za zisk dvou bodů. „Dneska jsme byli šťastnější. Každopádně se z toho musíme poučit. Není možné, abychom zápas, který máme pod kontrolou, zdramatizovali zbytečnými chybami a nedisciplinovaností v určitých chvílích,“ zdůraznil.

Další extraligový zápas sehrají Frýdecko-Místečtí v sobotu 10. září v Brně. Před vlastním publikem se zase představí v sobotu 17. Září, když od 19.30 hodin přivítají v regionálním derby Kopřivnici.

Autor: Jan Smekal

 

 

Komentáře