Výsledek 1.kola

1.kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek (30:28, pol.: 15:10) HBC Ronal Jičín

Zápas_Jičín

Začátek prvního utkání byl vyrovnaný se spoustou technických chyb na obou stranách. To se změnilo až za stavu 4:4, kdy se domácím podařilo díky koncentrované obraně a sérii zásahů Vojty Petrovského dostat do tří brankového vedení.

Tento náskok si Frýdek-Místek držel do skončení prvního poločasu. Hra Jičína v útočné fázi byla pasivní. Nutné říct, že výborně bránící dvoumetrová stěna (Vacula, Dyba, Krahulík) svou aktivní nula-šestkou ani moc šancí Jičínu nedovolila. Když už se hráči hostujícího týmu dostali do střeleckých šancí, končily Tyto pokusy většinou mimo branku nebo na dobře chytajícím Jan Marenčák.

V druhém poločase se začali prosazovat střelci z dálky obou týmů a tak skoré rychle narůstalo. Frýdek si po celý zápas držel pěti brankové vedení, které ale v závěru utkání díky neproměněným šancím a zbytečnou tvorbou technických chyb ztratil. Takže nakonec drama do posledních minut. Kdyby Petr Kichner v posledním útoku neproměnil, věřím, že by celé hlediště šlo smutně a naštvaně domů.

Sestava a branky Pepino SKP Frýdek-Místek:
M. Kula, J. Marenčák  J. Stříž, J. Bosák 1, J. Dyba 5/3, A. Gřešek 4/4, P. Kichner 4, T. Klaban, M. Kocich, M. Krahulík, V. Petrovský 8, M. Pomichálek 2, L. Rajnoha 4, S. Strack, M. Vacula 1

Sestava a branky HBC Ronal Jičín:
D. Machalický, F. Veverka,  M. Bareš 2, M. Burda,  J. Drbohlav 1, F. Herzán, D. Krahulec 4, R. Král 4, Z. Kubík 1, M. Loskot 5, L. Rychna,  I. Šafář 7, V. Šebek 2, O. Šulc 1/1, P. Šulc,  J. Vítek 1/1

Rozhodčí: Bečička Marek, Bubeníček Tomáš
Sedmimetrové hody: 8/9 – 2/2
Vyloučení: 7:8
Diváci: 486

Trenér domácího týmu Aleš Chrastina:
„Začátek byl špatný, dělali jsme spoustu chyb, nicméně jsme si utrhli vedení na svou stranu a to si již drželi celý zápas. Myslím, že vedení mělo být výraznější. To co mě trápí je naše nedisciplinovanost, v době, kdy bychom měli držet výsledek, děláme věci, co do hry vůbec nepatří.“

Trenér hostujícího týmu Aleš Babák:
„Dnes jsme odehráli ve Frýdku své nejlepší ofenzivní utkání, bohužel s obranou to tak nebylo, konkrétně se nám nedařilo eliminovat ostré frýdecké spojky. Také jsme hráli častokrát v početní nevýhodě a domácí si díky tomu udržovali vedení takřka celý zápas.“