Aktuality

Dvacet minut jsme byli lepší. Televizní dohrávka však nakonec vyzněla pro Hranice

V televizní dohrávce 8. kola STRABAG Rail Extraligy prohráli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v Hranicích 29:24. Stále tak čekají na první body z hřišť soupeřů. Doposud vyhráli jen jednou, v tabulce zůstávají předposlední.

Začátek utkání mezi TJ Cement Hranice a Pepino SKP Frýdek-Místek patřil našim hráčům. Nastoupili koncentrovaně a v prvních devíti minutách inkasovali jen dvakrát. V 9. minutě vedle 5:2 a i když se domácí celek držel na dostřel, bylo to naše družstvo, které drželo vedení. Největší rozdíl ve skóre byl ve 20. minutě, kdy naši hráči vedli už 12:8. Jenže následně rozchytali mladého brankáře Klementa, kterému do konce prvního poločasu už nedokázali vstřelit ani jeden gól. Tuto hluchou část využily Hranice k tomu, aby stav otočily, takže první poločas nakonec vyhrály poměrem 13:12.

Po změně stran se náš výběr znovu dostal do vedení. V prvních pěti minutách nastřílel tři branky po sobě, takže vedl 15:13. Jenže pak daly Hranice během tří minut čtyři góly v řadě a dostaly se do vedení, které později dokázaly i navýšit. Náš celek se držel v kontaktu do 47. minuty, kdy prohrával 21:20. Zbývající část utkání vyhrály Hranice poměrem 8:4, takže se nakonec mohly radovat z vítězství 29:24. Připsaly si tak další dva body a upevnily si 7. místo v tabulce. Naše družstvo zůstává se dvěma body předposlední.

„Před zápasem jsme nebyli klidní, protože Frýdek-Místek k nám přijel v nejsilnější možné sestavě, se kterou nyní disponuje. Čekal jsem vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo. Jsem rád, že jsme jak kondičně, tak v hlavách zvládli posledních patnáct minut, kdy jsme soupeře přejeli, což mě mile potěšilo. Oba týmy jsou zhruba na stejné úrovni. Je to hlavně o momentální formě a nasazení. Dneska jsme trochu více chtěli. Rozhodla bojovnost,“ uvedl po utkání trenér TJ Cement Hranice Miroslav Bartoň.

To trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka hodnotil pozitivně úvod utkání, ve kterém jsme si vypracovali solidní náskok. „Pak jsme ale začali dělat technické chyby. Neproměnili jsme několik vyložených šancí, za což nás Hranice potrestaly. Mají zkušené mužstvo, které umí hrát na postavenou obranu a útoky zakončovat brankami,“ konstatoval Lubomír Kavka.

„Spousta našich technických chyb pramení z toho, že netrénujeme v kompletním složení, takže kádr se stále teprve sehrává. Hráči na sebe ještě nejsou tak zvyklí ve dvojicích, trojicích nebo celé šestici. Projevilo se to i dneska, když pak začali hrát jeden na jednoho místo toho, aby se drželi nacvičených věcí,“ pokračoval.

Nyní mají svěřenci Lubomíra Kavky tři dny na to, aby se připravili na další náročné utkání. V neděli 10. listopadu přivítají v domácím prostředí lídra soutěže z Plzně. Západočeši jsou zatím stoprocentní. Vyhráli všech osm zápasů. Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a M.A.T. Plzeň se hraje v hale na 6. ZŠ. Začne v 17 hodin.

TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek  29:24 (13:12)

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1
Vyloučení: 4:1
Diváci: 107

Sestava SKP F-M: Pyško, Fritz, Cáb – Rajnoha L., Rajnoha J. 3, Petrovský 4, Klaban 2, Gřešek 2/1, Unger 2, Hardt 1, Strack 2, Žvak, Musálek, Skřehot, Pomichálek 3, Ondrušík 5. Trenér: Lubomír Kavka.