Dorostenci Bartoš, Voleník a Brožek jedou na reprezentační sraz

Pepino SKP Frýdek-Místek se může dlouhodobě pyšnit výbornou prací s mládeží, což dokazuje fakt, že se hráči klubu pravidelně dostávají do reprezentačních výběrů.

Patrik Bartoš, Ondřej Voleník a Jakub Brožek. To je trojice hráčů, kterou čekají v následujících dnech reprezentační povinnosti. Všichni tři dostali pozvánku od trenérů české dorostenecké reprezentace.

„Všichni tři jsou velicí talenti české házené. Jako jedni z mála jsou na všech trénincích. Nemusím je do ničeho nutit. S takovými hráči je radost pracovat,“ uvedl jejich trenér Daniel Valo. „Uvědomují si, že jen talent nestačí. Mají nějaké cíle a i v hlavách to mají dobře srovnané. Věřím tomu, že by se mohli prosadit v reprezentaci i v budoucnu, byť konkurence je obrovská,“ zdůraznil Valo.

Brankář Patrik Bartoš je podle Daniela Vala velikým talentem nejen pro frýdecko-místecký celek. „Loni už odchytal celou sezonu za starší dorost, byť byl věkem ještě mladší dorostenec. Je to ojedinělé, protože rozdíl jednoho roku u brankářů je hodně znát. Přesto už dostával naši důvěru a nezklamal ji. Naopak. Dlouhodobě držel úspěšnost zákroků na hranici 40 %, ale byl schopný se dostat i na padesát a v některých případech i na šedesát procent, což je fantastické,“ podotkl Valo s tím, že jde o inteligentního a vnímavého hráče, který na sobě umí pracovat.

To Ondřej Voleník je zase velice důležitým hráčem hlavně pokud jde o ofenzivu týmu. Jako střední spojka řídí hru celého družstva a umí rychle reagovat na hru soupeře a podle toho měnit styl hry svého celku.

„Stejně jako Patrik Bartoš i Ondřej Voleník je velice inteligentní a vnímavý. Je to vůdčí typ na hřišti, který je nesmírně důležitý pro celé družstvo,“ poznamenal Valo.

Třetí reprezentant Jakub Brožek zase vyniká svou rychlostí a šikovnou rukou na pozici pravého křídla. „Loni byl věkem ještě mladší dorostenec, ale už hrával i za starší dorost, ať pak pro něj přechod do starší kategorie není určitým šokem. Vždycky je lepší, když si hráč na starší kategorii začne zvykat postupně, než kdyby do ní měl přejít najednou,“ popsal Valo.

Reprezentační pozvánku dostal ještě Jakub Rumian, který je sice hráčem Hranic, ale působí v dresu Pepino SKP Frýdek-Místek. „Loni hostoval v Karviné, ale chtěl k nám, protože tady máme TCM, takže trénujeme více, než ostatní družstva. Jsme velice rádi, že nás posílil, protože nám chyběl levák na pravé spojce. Takto máme mnohem více variant útoků, dává nám to další možnosti. Je to sice ještě mladší dorostenec, ale už dokáže hrát se staršími dorostenci. Navíc je obdivuhodné, že dojíždí na tréninky z Hranic. A když už nemůže trénovat s námi, trénuje v Hranicích,“ přiblížil Valo.  

Jan Smekal
15.října 2019