Po první výhře jsme schytali další debakl. Dukla – SKP 38:22

Před týdnem se sice naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek radovali z prvního letošního vítězství, když přehráli nováčka z Maloměřic 29:25. Jenže nyní schytali další debakl na hřišti soupeře. Pražské Dukle podlehli na její půdě o šestnáct gólů 38:22.

Do utkání domácí vstoupili famózně, od první minuty se ujali vedení a chodili do jednoho brejku za druhým. Neomylné střely Krušberského, Blechy, Reichla a Patzela nekompromisně zvyšovaly skóre a rozdíl mezi oběma celky se rychle prohluboval. V šestnácté minutě prvního poločasu Dukla vedla o deset branek 13:3. Stejný obrázek pokračoval i nadále, do šaten o poločase šli domácí s dvanáctibrankovým vedením, když na ukazateli svítilo skóre 22:10.

Start druhého poločasu ukázal řádu nepřesností na obou stranách palubovky, avšak znovu větší aktivitu vyvinuli domácí. Kanonýr Patzel nejen přidal další dvě branky, ale skvělé přihrál Šimůnkovi na brankovišti a ten neomylně poslal míč do brány a zvýšil už na 25:12. V této fázi domácí definitivně dominovali, patnáct minut před koncem utkání jíž nemuseli nikam pospíchat, vedli 31:17. Bravurní zákroky domácího brankáře Zavázala jen potvrdily vynikající formu celku Dukly, která i tentokrát osedlala vítěznou vlnu a zaslouženě zvítězila.

Naši hráči jsou tak i po šestém kole stále předposlední ve STRABAG Rail extralize. Horší je jen nováček z Maloměřic. V příštím kole přivítá náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek hráče Sokola Nové Veselí. Celek z Vysočiny má na kontě už osm bodů a drží pátou příčku. Duel je na programu v neděli 20. října. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Utkání začne v 18 hodin.

„Pro nás to byl ne úplně jednoduchý zápas v tom, že máme problémy na pravé straně. Máme zraněné tři leváky, ale myslím si, že jsme se s tím vypořádali dobře. Určitě jsme se lépe, než soupeř vypořádali s tím, že jsme začali později, vletěli jsme na něj, od začátku si udělali náskok, a nakonec zaslouženě zvítězili. Jsem rád, že jsme mohli prostřídat kompletně celou sestavu a hráli všichni,“ uvedl po utkání trenér Dukly Praha Daniel Čurda.

To trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Andrej Titkov pogratuloval soupeři k zaslouženému vítězství. „V současné době skutečně je rozdíl mezi oběma celky. Bohužel těžko najdu něco pozitivního na tomto utkání pro nás. Snad jen to, že si zahráli i hráči, kteří doposud nedostali příležitost vůbec nikdy. Oťukali si to, přičichli si k tomu, vidím, že příslib do budoucnosti tam je. Aby toho nebylo málo, zranili se nám další dva hráči, proto negativů bylo dnes vskutku více,“ konstatoval Titkov.

6. kolo: HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek - Místek 38:22 (22:10)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Rajnoha L., Gřešek 2, Unger 1, Hardt 4, Strack 7/1, Žvak 1, Mazur 1, Musálek 3/1, Skřehot 2, Hustopecký 1. Trenér: Andrej Titkov.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 2 – 4. Diváci: 115.