Aktuality

První výhra přišla v 5. kole. Nováčka z Maloměřic jsme přehráli o čtyři branky

První výhra přišla v 5. kole. Nováčka z Maloměřic jsme přehráli o čtyři branky

Až do 5. kola STRABAG Rail extraligy čekali naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na první body. Tentokrát si doma poradili s nováčkem soutěže, výběrem SHC Maloměřice Brno poměrem 29:25 a mohou slavit první vítězství a zisk prvních dvou bodů.

V rámci 5. kola STRABAG Rail extraligy se utkala družstva, která doposud čekala na první bodový zisk. Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek přivítal na domácí palubovce tým SHC Maloměřice Brno. Do utkání nastoupili o mnoho lépe naši hráči, kteří si rychle vypracovali šestigólový náskok. Ve 13. minutě vedli už 8:2. Ve druhé polovině prvního poločasu se však osmělili i hosté a v této části hry už dokázali s naším družstvem držet krok. Chvílemi sice snížili na rozdíl čtyř branek, ale po první půli jsme drželi pohodlný náskok 16:11.

Po změně stran dokázal náš celek náskok navýšit až na osm branek. Dvanáct minut před koncem vedl už 24:16. Jenže stejně jako v předešlých kláních i tentokrát se svěřenci Andreje Titkova nevyvarovali zbytečných a zbrklých chyb, díky kterým umožnili soupeři střetnutí ještě trochu zdramatizovat. Nováček soutěže se opět dokázal dotáhnout na čtyřbrankový rozdíl. Náš tým se však rozhodit nenechal a nakonec dokráčel k prvnímu letošnímu vítězství, vyhrál poměrem 29:25. To Maloměřice Brno jsou stále bez jediného bodu.

Naši hráči i přes první vítězství stále zůstávají v tabulce předposlední. V příštím kole zavítají na palubovku pražské Dukly. Zápas je na programu v sobotu 12. října. Začne v 16.30 hodin. Dukla Praha má na kontě už osm bodů a drží druhou příčku.

„Z našeho pohledu to muselo být pro diváky moc pěkné utkání, protože mělo drive nahoru, dolů. Podle mě jsme předvedli nejsympatičtější výkon v letošní sezoně. Kluci konečně hráli se zápalem a bojovali. Bohužel je sráželo, že hodně našich útoků skončilo na tyčkách nebo na dobře chytajícím brankáři Vítu Pyškovi,“ uvedl po utkání Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno.

„I když jsme si dokázali vypracovat příležitosti pro góly, tak jsme je nedokázali zužitkovat a možná nám chybělo i trochu štěstí k tomu, aby se to zlomilo. Pořád jsem čekal, kdy se nám podaří stáhnout náskok domácích, který jsme jim nechali k dispozici. Myslel jsem, že ve druhém poločase se dokážeme rychleji dotáhnout na rozdíl dvou, tří gólů, abychom byli zpátky ve hře a mohli hrát do posledních minut. Bohužel jsme ale udělali chyby a byť jich nebylo tak moc, tak je domácí družstvo potrestalo,“ konstatoval.

„Ve druhé půli jsme nechali domácí odskočit na osm branek a to nás pak stálo hrozně moc sil i času dotáhnout se zpátky. Ke konci jsme tak neměli možnost poprat se o to, abychom duel otočili nebo srovnali. Jen to mě na našem výkonu mrzí. Jinak kluci bojovali a do utkání dali všechno,“ podotkl Musil.

To trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Andrej Titkov poznamenal, že jeho svěřenci ani jednou v utkání neprohrávali. „Určitě jsme předvedli kvalitnější výkon než soupeř. Nejvíce mě mrzí a rozčilují výpadky, kterých jsme se nevyvarovali ani tentokrát. Potýkáme se s nimi ve všech našich zápasech. I proto jsme druhý poločas prohráli, a to jsme vedli už o osm branek. Nakonec jsme se tak museli strachovat o vítězství a dva body, kterých si nesmírně vážíme,“ zdůraznil Titkov.

„Snad se to všechno otočí k lepšímu, protože naše situace není dobrá, potýkáme se s mnoha zraněními. Pořád se nemůžeme sejít v kompletní sestavě. Dneska o naší výhře rozhodly hlavně skvělý výkon Víta Pyška a Filipa Hardta. Naši mladí hráči dělají hodně chyb a není to tak, že by udělali nějakou co deset minut, ale udělají třeba tři v krátkém sledu po sobě a to je sráží,“ řekl frýdecko-místecký kouč.

Ten upozornil také na velice špatnou bilanci z křídla. „Ve druhém poločase jsme ji měli 10/1. Nechci snižovat kvality brankáře soupeře, ale taková být nemůže. Kdyby byla 9/5, tak to ještě pochopím, ale nemůže být 10/1,“ popsal.

„Určitě by bylo přínosnější pro pohodu v týmu vyhrát přesvědčivějším rozdílem, ale nedá se nic dělat. Nejvíce by nám pomohlo, kdybychom se už všichni zdraví sešli na tréninku a mohli pořádně potrénovat,“ uzavřel.

5. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – SHC Maloměřice Brno 29:25 (16:11)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Rajnoha L. 4, Šimek, Rajnoha J. 4, Klaban 2, Gřešek 4, Unger, Hardt 8, Strack 3, Mazur 2, Musálek 1, Skřehot, Pomichálek 1, Garba, Ondrušík. Trenér: Andrej Titkov.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 324.