Aktuality

Je to všelijaké, ale nesmíme ztratit motivaci vítězit, říká Lukáš Rajnoha o rozpoložení týmu

Je to všelijaké, ale nesmíme ztratit motivaci vítězit, říká Lukáš Rajnoha o rozpoložení týmu

Čtyři odehraná utkání, čtyři porážky. Bilance házenkářů Pepino SKP Frýdek-Místek je v dosavadním ročníku STRABAG Rail Extraligy velice nepříznivá. Nyní mladý tým vyzve nováčka soutěže Maloměřice Brno. Půjde tedy o souboj družstev, které nemají ani bod. Lukáš Rajnoha v rozhovoru mluví o tom, co o tomto soupeři ví, jaké střetnutí očekává či jaká je momentálně nálada uvnitř mužstva, které stále čeká na první vítězství.

Lukáši, prožíváte hodně nevydařený vstup do soutěže. V Brně jste prohráli už čtvrtý zápas v řadě. Takový začátek si asi nepředstavoval nikdo z vás, že?
To bohužel nepředstavoval. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát ani jeden domácí zápas. A krom Kopřivnice si myslím, že jsme zahráli slušnou házenou, ale v posledních patnáctiminutovkách nám asi dochází síly a chybí zkušenosti.

Tentokrát jste s domácími poměrně dlouho drželi krok. Kde se podle vás duel zlomil? Co rozhodlo o tom, že střetnutí nakonec dopadlo ve prospěch domácích?
V poslední patnáctiminutovce, kdy jsme neproměnili spoustu střel. Bohužel strašně lehce dostaneme v posledních minutách gól, kdy bráníme skoro dvě minuty a pak dostaneme skoro všechny góly ze šesti metrů, a to je pro brankáře těžké chytat. Víťa měl vydařený zápas a bohužel jsme ho v posledních minutách nedokázali podržet. V útoku máme největší problém s trpělivostí, kdy po desíti sekundách vystřelíme na branku z nepřipravené akce.

V průběhu prvního poločasu jste několikrát vedli. Bylo v zápase období, kdy jste měli možnost soupeři odskočit na více branek a vytvořit si tak větší náskok, který by vám pomohl k vítězství nebo jste žádnou takovou šanci neměli?
Hned v prvním poločase jsme měli několik příležitostí, kterých jsme nevyužili. Hráli jsme dost přesilovek, které jsme zahodili nebo trefili brankáře. V té době už jsme měli mít náskok minimálně čtyř branek a mohlo to vypadat úplně jinak.

Přitom vám se utkání střelecky poměrně vydařilo. Trefil jste se hned čtyřikrát. Můžete popsat, jak se vaše branky rodily?
Většina byla z rychlého útoku, kdy jsem šel sám na bránu. V jednom případě jsem však příležitost nesmyslně zahodil, když jsem trefil přímo brankáře.

Bohužel však vaše čtyři branky na body nestačily. Ve kterých činnostech vás Brno nejvíce předčilo?
Byla to vyrovnaná hra... Bohužel se nám v druhé půli zranil David Lefan, kterému se střelecky poměrně dařilo. Jenže se k němu přidal jen Seba Strack, a to je bohužel málo. Jeden hráč nemůže odstřílet celý zápas. A tehdy, kdy už jsme nedávali branky, jsme nemohli pomýšlet na vítězství.

V příštím kole se utkáte s nováčkem soutěže, a sice výběrem Maloměřice Brno. Vzhledem k tomu, že i toto družstvo stále čeká na první letošní body, budete s trochou nadsázky hrát o to, komu zůstane „Černý Petr“. Dovedete si představit, že by zůstal právě vám?
Nedovedu. Hlavně nesmíme doma Maloměřice podcenit a vyhrát za každou cenu.

Jako v extralize zkušenější tým, který bude mít navíc výhodu domácího prostředí, budete určitě v roli favorita. Pod jak velkým tlakem budete hrát? Nemáte obavy, že mu mladé mužstvo může podlehnout?
Hlavně si ten tlak nesmíme vytvářet sami. Každý zápas je jiný, ale bohužel tenhle v tom, kdo bude mít první body a oba dva týmy je budou chtít získat. Musíme hrát svoji hru a jít postupně za vítězstvím až do konce.

Většina týmů se navzájem zná, ale Maloměřice extraligu nikdy nehrály. Co víte o tomto soupeři? Budete mít dostatek materiálů k tomu, abyste se mohli na tohoto protivníka patřičně připravit?
Osobně kluky vůbec neznám a ani nevím, co od nich čekat. Doufejme, že předzápasové video nám o týmu řekne víc.

Loňskou sezonu tým provázela rozsáhlá marodka. I nyní nejste kompletní. Musíte se obejít i bez největší ofenzivní opory Vojtěcha Petrovského. Jak moc vám chybí? Dokáže některá z mladých spojek brát více odpovědnosti na sebe tak jak to umí právě on?
Je to škoda, že se nás zranění tak drží. Vojta je tahoun týmu, který nám chybí hlavně v rozehrávkách. Je těžké ho nahradit. Zatím asi není nikdo jiný, kdo by to na sebe dokázal vzít tak jako Vojta.

A jaká je momentálně nálada v družstvu? Podepisuje se na vás hodně, že jste zatím všechna klání prohráli? Na sebevědomí to asi moc nepřidá, že?
Je to všelijaké, nesmíme ztratit motivaci vítězit. Na sebevědomí to pochopitelně nepřidá, ale jednou ta výhra přijít musí a my se dostaneme aspoň trochu do hráčské a herní pohody.