Aktuality

Hardt před derby s Kopřivnicí: Základem úspěchu bude určitě obrana a pohlídat si rychlé brejky domácích

Hardt před derby s Kopřivnicí: Základem úspěchu bude určitě obrana a pohlídat si rychlé brejky domácích

Házenkářům Pepino SKP Frýdek-Místek přiřkl extraligový los na úvod soutěže hned dva regionální rivaly. V 1. kole Strabag Rail extraligy podlehli doma favorizované Karviné. Nyní se budou o první body pokoušet na palubovce Kopřivnice, jejíž barvy ještě loni hájil Filip Hardt.

Házenkářům Pepino SKP Frýdek-Místek přiřkl extraligový los na úvod soutěže hned dva regionální rivaly. V 1. kole Strabag Rail extraligy podlehli doma favorizované Karviné. Nyní se budou o první body pokoušet na palubovce Kopřivnice, jejíž barvy ještě loni hájil Filip Hardt. V rozhovoru mluví o tom, co od vzájemného duelu očekává, jak se postupně sžívá s novými spoluhráči i s jakými ambicemi v létě přišel do Frýdku-Místku.

Filipe, máte za sebou první soutěžní zápas v dresu Pepino SKP Frýdek-Místek. Jak jej hodnotíte?
Bohužel jsme prohráli, takže moje premiéra má trochu hořkou pachuť, ale jdeme dál. Sezona je dlouhá a hned v sobotu nás čeká další utkání, další regionální derby o důležité body.

Na úvod jste nemohli narazit na silnějšího soupeře. Karviná bude jistě patřit k největším aspirantům na titul. Je dobře, že vás hned tak brzy prověřil tak kvalitní soupeř?
Karviná je jedním z nejkvalitnějších týmů v lize, to je nepopíratelné. Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání, ale počítají se body a těch máme nula. Pozitivní je ovšem to, že jsme dokázali i s týmem s nejvyššími ambicemi hrát 45 minut vyrovnanou partii. Jenom mne mrzí, že jsme Karvinou trochu více nepotrápili. V rozhodujících momentech možná rozhodovala zkušenost karvinských hráčů.

I když jste do utkání nevstoupili nejlépe, dokázali jste nakonec s Karvinou v prvním poločase držet krok a po změně stran jste se dokonce jednou dostali i do vedení. Následně však Karviná duel otočila a její nástup už jste nedokázali zachytit. Proč se tak stalo?
Bohužel jsme v druhé polovině zápasu neproměnili několik stoprocentních příležitostí, a to Karviná potrestala. Pokud hrajete s top mančafty, nemůžete si dovolit dělat chyby.

V čem byla největší síla Karviné? V jakých činnostech vás hlavně předčila? Dalo se ji více vzdorovat?
Karviná má široký kádr, každý post zdvojený. Jsou profesionálové, oproti nám, kde valná většina hráčů chodí do práce. To se samozřejmě v rozhodujících chvílích zápasu někde musí projevit. Kdybych však měl jmenovat, kde vidím markantní rozdíl, tak je to kvalita křídel a pivotů. Tam má Karviná obrovskou sílu. O tom jsme věděli, ale bohužel jsme si nepohlídali hráče na těchto postech a Karviná nás potrestala. Dostat dvě třetiny branek z prostoru křídla nebo pivota není dobrá vizitka obrany.

Trenér Andrej Titkov po zápase říkal, že na porážku musíte co nejdříve zapomenout. V dalším kole vás čeká opět derby. Tentokrát nastoupíte v Kopřivnici. Co od tohoto duelu očekáváte?
Do Kopřivnice pojedeme určitě s velkou pokorou. Víme o její kvalitě. Na druhou stranu, i když budou domácí papírovým favoritem, pojedeme se porvat o body. Základem úspěchu bude určitě obrana a pohlídat si rychlé brejky domácích. Alfa omega bude také nerozchytat brankáře Žingora, abychom zamezili rychlé hře domácích.

V létě jste do Frýdku-Místku přišel právě z Kopřivnice. Bude pro vás tento duel mít o to větší náboj? Jak se na střetnutí těšíte?
Beru to jako každý jiný zápas. Vždy se snažím udělat maximum pro vítězství, ať už hrajeme s kýmkoli.

Budete se nějak zvlášť hecovat s bývalými spoluhráči? Případně dojde i na nějakou sázku?
Myslím, že na žádné hecování nedojde. Oba mančafty jsou si vědomy důležitosti utkání a tak k němu přistoupí. Sice mám v Kopřivnici spoustu přátel, odehrál jsem tam několik let, ale to myslím, že půjde o víkendu stranou. Čekám hodně tvrdé, vypjaté utkání, které mohou rozhodovat detaily.

Vybavíte si ještě vzájemné zápasy obou družstev v minulé sezoně, kdy jste ještě hájil kopřivnické barvy? Mohou něco napovědět o tom, jak bude vypadat sobotní klání?
Oba týmy se výborně znají, spousta hráčů si vyzkoušela oba dresy. Určitou výhodou může být, že znám herní systém Kopřivnice. Vím z vlastní zkušenosti, co nám dělalo problémy, když jsem hrál ještě za Kopřivnici, ale to si nechám pro sebe (usmívá se).

Může hrát nějakou roli fakt, že obě družstva na úvod prohrála?
Určitě budou oba týmy pod tlakem, ale pořád platí, že jsou domácí mírným favoritem a doma body často neztrácejí. Nicméně zápas začíná od stavu 0:0 a věřím, že pokud podáme maximální týmový výkon, odvezeme si dva body. Nám by mohlo hrát trošku do karet, že se bude od domácích očekávat vítězství, což by jim mohlo svazovat ruce, ale samozřejmě se rozhodne na hřišti. My si na domácí určitě něco připravíme. Můžu slíbit všem fanouškům, že uděláme všechno pro vítězství.

Sezona je teprve na začátku. Stihl jste se už zapracovat do kádru Frýdku-Místku? Jaká je vaše role v novém týmu oproti té, kterou jste zastával v Kopřivnici?
Stále se ještě sžívám s novým týmem, novým systémem a novým trenérem. Příprava byla krátká. Navíc jsem neabsolvoval kondiční blok, takže to pro mě bylo složitější a ještě pořád doháním kondiční manko. V prvním utkání jsem odehrál tři minuty a musel střídat, od té doby už jsem svůj icetime o něco posunul (směje se). A jaká je moje role v týmu? To je otázka na trenéra. Do Frýdku jsem však přišel s jasným cílem, pomoci týmu se probojovat do play off. Zaleží na trenérovi, kolik mi dá prostoru.