Aktuality

Mladý tým bojoval, ale na favorita to nestačilo. SKP – HCB 24:30

Mladý tým bojoval, ale na favorita to nestačilo. SKP – HCB 24:30

V prvním zápase nového ročníku Strabag Rail extraligy narazili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na jedno z nejsilnějších družstev. Na domácí palubovce přivítali karvinský Baník. Předvedli bojovný výkon, který ale na body nestačil. Favoritovi podlehli poměrem 24:30.

Úvodní kolo letošního ročníku Strabag Rail extraligy nabídlo také regionální derby mezi celky Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná. Domácí družstvo během léta hodně omladilo kádr, takže hosté z Karviné přijeli do Frýdku-Místku v roli velikého favorita. A tu začali potvrzovat hned od začátku. Už po pěti minutách vedli 5:1. Největší rozdíl ve skóre byl v první půli ve 12. minutě, kdy Karviná vedla už 15:9. Naši hráči však v následujících okamžicích zabrali a čtyři minuty před koncem prvního poločasu prohrávali už jen o jednu branku. Tento rozdíl vydržel mezi oběma týmy až do konce poločasu. Karviná vedla 15:14.

Po změně stran se náš tým dokázal dostat dokonce do jednogólového vedení. Vedl 16:15. Jenže to bylo jednou jedinkrát, kdy Karviná tahala za kratší konec. Za stavu 17:17 nastříleli hosté pět branek v řadě a tím si vytvořili rozhodující náskok. Na tento nástup už mladý domácí celek nedokázal odpovědět. Sice duel nezabalil a až do konce byl důstojným protivníkem, ale nedokázal Karvinou zastavit k cestě za vítězstvím v poměru 30:24.

Karviná tak začala nový soutěžní ročník výhrou. Naše družstvo se bude o první body pokoušet v příštím kole, kdy se představí na palubovce Kopřivnice.

„Hned na úvod nás čekalo regionální derby. Věděli jsme, že začátky soutěže jsou vždycky nervózní. Věděli jsme, že Frýdek-Místek v létě obměnil a omladil kádr. Zůstal Vojta Petrovský, Sebastian Strack, přišel Filip Hardt. Určitá nervozita a respekt k soupeři z naší strany byl, byť jsme jeli do Frýdku získat dva body,“ uvedl po utkání trenér HCB Karviná Marek Michalisko. „Začátek nám vyšel velmi dobře, pak nás zastavila série vyloučení. Udělali jsme hloupé chyby a fauly a nechali tak Frýdek, aby se do konce poločasu dotáhl, byť jsme vedli už o čtyři nebo pět branek,“ podotkl.

„V šatně jsme si pak řekli, že se znovu musíme urvat na čtyři či pět branek a dotáhnout duel do vítězného konce. Nenechat Frýdek, aby cítil, že se může dotáhnout. Začátek druhého poločasu byl vyrovnanější, pak jsme se urvali. V brance nás podržel Nemo, který si připsal tři úspěšné zákroky po sobě, my dali snadné branky a díky tomu si vytvořili rozhodující náskok. Jsme nesmírně rádi za dva body na začátek,“ konstatoval Michalisko.

To trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Andrej Titkov pogratuloval soupeři k zaslouženému vítězství. „My jsme zklamaní z výsledku, ale potěšení z předvedené hry, byť se počítají body. Družstvo však ukázalo určitý náznak, který po něm chceme. Soupeř vyhrál zaslouženě, protože má kvalitnější kádr, to je bez debat, ale bod zlomu nastal podle mě po změně stran při naší přesilovce. Bohužel jsme Baníku dovolili udělat další šňůru, i když první jsme dokázali smazat. Druhou už pak nikoli. Takovou nesmíme nechat takovému soupeři, horko těžko se to pak dohání,“ upozornil kouč Pepino SKP Frýdek-Místek Andrej Titkov.

„Každopádně musím poděkovat hráčům za to, jak se zachovali a že hráli jako družstvo. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat, věřím, že příště to bude ještě lepší i bodově. Už v průběhu prvního poločasu jsme využili všechny překvapivé momenty, které jsme si na Baník připravili, ale nemůžeme jich mít kupříkladu dvacet. Neumožní nám to ani čas v týdnu před utkáním, ani skladba družstva,“ poznamenal Titkov.

„Navíc brankář Marjanović v klíčových okamžicích podržel Karvinou a potvrdil, že patří k nejlepším gólmanům v lize. Tak by to mělo být, že brankář v takových chvílích mužstvo podrží. Pokud jde o naše brankáře, znamenitě si vedl mladý Fritz na to, že chytal prvně v lize. Pak mu však došly síly a obrana mu nepomáhala tak, jak by měla. Každopádně potvrdil, že je to talent. V létě trénoval a jasně ukázal, že chce být v kádru. U ostatních dvou brankářů není co hodnotit,“ řekl Titkov.

„Nyní nás čeká další derby v Kopřivnici. Zapomeneme na to, že jsme prohráli s Baníkem. S ním prohraje hodně družstev. Do Kopřivnice rozhodně pojedeme s tím, že ji můžeme porazit.“

Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 24:30 (14:15)

Sestava SKP F-M: Fritz, Pyško, Cáb – Rajnoha, Petrovský 7, Klaban 4, Gřešek 1, Unger 1, Hardt, Strack 3, Žvak 1, Mazur 2/1, Musálek 1, Skřehot, Lefan 4, Ondrušík. Trenér: Andrej Titkov.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 6:8.  Diváci: 458.