Aktuality

Frýdek-Místek sází na dravé mládí. Chce do play off, byť to bude hodně těžké

Frýdek-Místek sází na dravé mládí. Chce do play off, byť to bude hodně těžké

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek v předešlé sezoně chtěli zaútočit na medaile. V průběhu soutěže se však potýkali s ohromnou marodkou. Extraligu dohrávali v hodně okleštěné sestavě. A na mladých hráčích, kteří dostávali příležitost, nyní chtějí stavět.

Uplynulý extraligový ročník nezačali hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dobře, ale následně se tým sehrál a začalo se mu dařit. Naplňoval tak představy vedení klubu, které pomýšlelo na to, že by se celek po delší době mohl poprat o medaili.

„Proto jsme kádr posílili o Martina Stržínka, vrátil se i Dalibor Mynář. Měli jsme tým dobře postavený, hodně postů jsme měli i zdvojených,“ uvedl vedoucí družstva Petr Mazur s tím, že po podzimu v klubu skutečně pomýšleli na to, že by se tým mohl dostat do play off z lepší pozice a probojovat se do semifinále a následně zabojovat o některou z medailí.

„Jenže když se kluci začali postupně zraňovat, tak se nám hra začala bortit. Na začátku zimní přípravy se nám zranil Dalibor Mynář, pak Martin Stržínek. Dlouho nám chyběl i Sebastián Strack. Ve vyřazovacích bojích onemocněl i Adam Gřešek a ve čtvrtfinále s Karvinou se ještě zranil Martin Kocich,“ vypočítal Mazur s tím, že ke konci soutěže hráli Frýdecko-Místečtí v hodně okleštěné sestavě. „Zápasy jsme prohrávali hlavně v závěrech, protože už jsme nestačili kondičně. Nakonec se nám tak vzdálila vidina lepšího umístění a museli jsme bojovat o to, abychom se vůbec dostali do play off. To už jsme ale hráli s dorostenci a s kluky z béčka, které jsme oslovili, jestli by nám nepřišli pomoct,“ popsal.

Zkušeného Jiřího Kekrta nahradil Andrej Titkov

V play off pak podle něj výběr vedený zkušeným trenérem Jiřím Kekrtem ostudu neudělal. „Když na početnou marodku přibyl ještě Martin Kocich, který se zranil v Karviné, všichni už jsme tak nějak počítali s tím, že skončíme osmí, ale nakonec jsme dokázali uhájit sedmou příčku před Lovosicemi. Po této stránce nemůžeme být zklamaní,“ zdůraznil.

„Chtěli jsme sice víc, ale družstvo na víc nemělo. Dneska už se nedozvíme, jakého výsledku bychom dosáhli, kdybychom hráli v kompletním složení nebo aspoň neměli marodku až tak početnou. Na druhou stranu jsem rád, že hráči, kteří tolik nehrají, dokázali, že na extraligu mají,“ poznamenal s tím, že někteří podali až heroické výkony. „Ze zkušených hráčů nakonec zůstal jen Vojta Petrovský. Ukočíroval si mladé hráče a hráli dobře, dalo se na to dívat. Zápasy jsme prohrávali, protože jsme neměli za koho prostřídat.“

Určitou rezervou pak podle Petra Mazura byli brankáři. „V zimě jsme museli požádat o pomoc Petra Štolcara, aby se ještě vrátil, jelikož Vít Pyško se potýkal s problémy s kolenem a v play off se zranil tak, že sezonu nedohrál. Navíc celý rok měl kolísavou formu. Doufáme, že v příští sezoně to bude lepší,“ řekl Mazur.

A jaký je výhled družstva do příští sezony? Po roce a půl skončil na lavičce Jiří Kekrt, kterého nahradil Andrei Titkov, s nímž se vedení klubu dohodlo na dvouleté smlouvě.

„Jiří Kekrt tady odvedl kus práce, ale rozhodli jsme se pro změnu na trenérském postu. Domluvili jsme se s Andrejem Titkovem, který získal medaile se Zubřím i s Brnem. Umí pracovat s mladými hráči. Věříme, že bude novým impulsem.“

Mladé družstvo potáhne Vojtěch Petrovský

Frýdecko-místecké barvy už nebude hájit Martin Kocich, který se upsal na tři roky Novému Veselí. Jakub Bosák se dohodl s Brnem. Martin Stržínek pak ze zdravotních důvodů ukončil aktivní hráčskou kariéru. Kádr naopak posílil David Lefan ze Zlína, Jan Skřehot z Polanky a vedení klubu ještě jedná s Františkem Geistem, který loňskou sezonu strávil v Litovli.

„Chceme jít cestou mládí. Určitě nechceme upadnout, budeme chtít postoupit do play off, i když víme, že to bude složitější. Nejstarším hráčem bude Vojtěch Petrovský, ale jinak půjde o hodně mladé hráče,“ podotkl Mazur. „Chceme, aby se tuto sezonu hráči více otrkali, sehráli a vrcholem by měla být příští sezona, i proto jsme podepsali smlouvu s trenérem Titkovem na dva roky.“

Vedení klubu sází na to, že mladí hráči jsou draví, chtějí hrát, chtějí ještě něčeho dosáhnout. „Pavel Musálek, Matěj Mazur, David Lefan i Jakub Ondrušík jsou sice ještě hodně mladí, ale všichni jsou to mládežničtí reprezentanti. V házené se chtějí někam dostat, takže mají patřičnou motivaci. V mladším i ve starším dorostu máme spoustu nadějných hráčů s potenciálem prosadit se v budoucnu v extralize,“ upozornil Mazur. „Proto chceme dávat hodně prostoru hlavně našim odchovancům a kádr vždycky vhodně doplnit o jednoho nebo dva zkušenější hráče. Nechceme však jít cestou, kdy budeme stavět tým na hráčích odjinud,“ uzavřel Mazur.