Aktuality

Mladší dorost se raduje z bronzových medailí. Týmu jistil záda spolehlivý Patrik Bartoš

Mladší dorost se raduje z bronzových medailí. Týmu jistil záda spolehlivý Patrik Bartoš

Mladším dorostencům Pepino SKP Frýdek-Místek to po deseti letech zase „cinklo“. V dorostenecké lize vybojovali bronzové medaile, přičemž jediný bod je dělil od druhého místa a možnosti zahrát si o prezidentský pohár svazů Česka a Slovenska.

Náš klub Pepino SKP Frýdek-Místek dlouhodobě velice dobře pracuje s mládežnickými celky. Dokazuje to nejen to, že někteří mladí házenkáři jsou součástí reprezentačních výběrů svých věkových kategorií, ale také bronzová medaile, kterou vybojovalo družstvo mladších dorostenců v dorostenecké lize vedené trenérskou dvojicí Martin Strnadel a Zdeněk Verlík. Mladí házenkáři tak zopakovali úspěch, kterého dosáhli před deseti lety mladší dorostenci, které tehdy vedl Radim Hustopecký.

„Za zmínku stojí, že jde o vítězný ročník, protože v loňském roce vyhrál Ligu základních škol. Tento tým totiž tvořilo osm chlapců z 6. základní školy, která loni vyhrála Ligu základních škol v čele s brankářem Patrikem Bartošem, který je ústřední postavou tohoto výběru,“ uvedl trenér mladších dorostenců Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel.

„Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak jsou to tahouni ročníku 2002, kteří letos přechází do staršího dorostu. Ať je to Kuba Brožek, Tomáš Havránek, na rozehrávce Ondra Voleník. Tyto hráče navíc výborně doplnili mladší chlapci Kuba Vyskočil, Saša Moješčík, Václav Mlčoušek či příchozí Seba Šafrán z Nového Jičína a Šimon Prudký z Klimkovic. Kádr byl skutečně velmi silný a navíc měl za sebou výborně chytajícího Patrika Bartoše,“ pokračoval Strnadel s tím, že jeho svěřenci měli možnost základní sestavu i prostřídat, což neplatilo o všech týmech v soutěži. „Jiné celky neměly tak silnou lavičku jako my,“ dodal.

V posledním kole hráli mladší dorostenci na Dukle a ke druhému místu, které zaručovalo možnost zahrát si o prezidentský pohár svazů Česka a Slovenska, jim stačilo uhrát alespoň bod.

„Bohužel jsme ke konci inkasovali po hrubé chybě rozhodčího, byť ji neudělal schválně. Nás to však stálo druhé místo a možnost zahrát si o prezidentský pohár,“ posteskl si Strnadel. „Navíc nás poškodila kauza, kdy došlo k administrativní chybě. V září jsme o tři týdny dříve předehrávali utkání na palubovce Zubří, kde jsme vyhráli celkem přesvědčivě, ale nakonec jsme prohráli kontumačně, protože nebyly v pořádku registrační průkazy, což nebylo tolik naší vinou jako vinou administrativní. Dva body nám v konečném důsledku chyběly na druhé místo, takže jsme měli smolný začátek i závěr sezony,“ poznamenal.

Celkové třetí místo v nejvyšší soutěži mladšího dorostu v Česku je však ohromným úspěchem. Výbornou sezonu pak svěřenci Martina Strnadla zakončili prvenstvím na Polanka cupu. „Toto považuji za sportovní povinnost, protože jsme byli jediným ligovým družstvem, které se tohoto turnaje zúčastnilo. Kluci to dostali za odměnu, ale hráli velice hezky a završili tak prvenstvím na tomto turnaji letošní povedenou sezonu,“ řekl Strnadel.

Ten stál také u dalšího velkého úspěchu, pokud jde o mládežnická družstva. Vedl totiž výběr staršího žactva Moravskoslezského kraje, který vyhrál turnaj krajských družstev v kategorii starších žáků.

„Za náš oddíl reprezentovali krajský výběr Michal Kresta, který byl ústřední postavou, velice mile mě překvapil Sebastian Somsi, kádr z Frýdku-Místku doplnil ještě Daniel Čupola. Kluci ve finále poměřili síly s Pražským výběrem. Hráli v Ostravar aréně v době, kdy už se pomalu zaplňovaly tribuny před kvalifikačním zápasem Česka s Bosnou a Hercegovinou. Považuju to jako třešničku na závěr úspěšné sezony,“ uzavřel Strnadel.