Aktuality

V hokejové hale doma jsem ještě nehrál. Moc se na to těším, říká Leoš Petrovský

V hokejové hale doma jsem ještě nehrál. Moc se na to těším, říká Leoš Petrovský

Českou reprezentaci čeká v polovině června kvalifikační duel s Bosnou a Hercegovinou, který se bude hrát v OSTRAVAR ARENĚ v Ostravě. Dres českého týmu oblékne i pivot Leoš Petrovský, který v minulosti hájil barvy Pepino SKP Frýdek-Místek.

V polovině června se v Ostravě utkáte v dalším utkání kvalifikace o ME 2020 s Bosnou a Hercegovinou. Co od tohoto duelu očekáváte?
Určitě to bude těžký zápas, jako každý na téhle úrovni. Bosna nám nedá nic zadarmo.

S Bosnou jste se v tomto kvalifikačním cyklu už jednou potkali. První zápas jste vyhráli 25:20. Vzpomenete si ještě na něj? Co hlavně rozhodlo o vašem vítězství?
V Bosně nám dobře fungovala obrana a z toho jsme těžili. Pro soupeře bylo těžké se prosadit přes naši obranu.

Může být nadcházející střetnutí v něčem podobné nebo se bude hodně lišit od toho prvního?
Každý zápas je jiný, proto se budeme chtít připravit co nejlépe. Nic nepodceníme.

V čem tkví největší síla Bosny? Na co hlavně si budete muset dát pozor?
Musíme podchytit začátek hry a nepustit Bosnu do hry.

Co by na tohoto soupeře mohlo platit?
Budeme se chtít držet našeho systému hry, stejně jako v Bosně. To by na ně mohlo platit.

Bude se hrát v OSTRAVAR ARENĚ, v níž se házená běžně nehraje. Bude to hrát nějakou roli? Kolik myslíte, že by mohlo přijít diváků?
Přál bych si, aby přišla plná hala a hnala nás k vítězství. Bude to i pro mě nova zkušenost, ještě jsem nikdy doma v hokejové hale nehrál. Moc se na to těším.

S házenou jste začínal v Krmelíně, poté jste působil ve Frýdku-Místku, odkud jste pak zamířil do Plzně a následně do zahraničí. Přijde se na vás podívat hodně známých? Ovlivní to nějak váš výkon? Budete myslet na to, že máte v hledišti více lidí ze svého okolí?
Kamarádi z Krmelína nás jezdi pravidelně podporovat. Byli dokonce i na mistrovství Evropy v Chorvatsku.

Letošní sezona se chýlí ke konci? Jak jste s ní spokojený?
Jako nováčkovi v Bundeslize se nám opravdu daří. Ještě pořád hrajeme o šesté místo, které zajišťuje účast v evropských pohárech.

Na konci června pořádáte v Krmelíně 3. ročník akce Víkend s házenou. Jaký je o ni zájem, které děti se této akce účastní a co všechno se na ni naučí?
Akce Víkend s házenou je pro děti ročníků 2006 až 2008. O první dva ročníky byl velký zájem, ale kapacita je bohužel omezená jen na 50 osob. Snažíme se předat zkušenosti známých hráčů, např. S. Kašpárek, S. Zeman, O. Zdráhala, M. Galia, J. Sobol... Velikou zásluhu na této akci má Daniel Březný, který zařizuje většinu toho, co je potřeba.