Aktuality

Před Vánocemi jsem byl přesvědčený, že budeme hrát o medaile, říká Jiří Kekrt

Před Vánocemi jsem byl přesvědčený, že budeme hrát o medaile, říká Jiří Kekrt

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se od zimy potýkali s početnou marodkou. Ke konci soutěže jim chybělo osm hráčů základní sestavy. Trenér Jiří Kekrt je dovedl k 7. místu ve Strabag Rail Extralize.

Zkušený lodivod Jiří Kekrt vedl Pepino SKP Frýdek-Místek rok a půl. Loni v zimě k týmu přišel, když byl na 11. místě. Nakonec jej vytáhl do play off a vybojoval celkové 8. místo. Do letošního ročníku Strabag Rail Extraligy šel on i hráči s cílem toto umístění vylepšit.

„Příprava na sezonu probíhala v amatérských podmínkách, takže ne vždycky to bylo ideální ze strany docházky na tréninky a podobně. Museli jsme to však vzít jako realitu, a i za této situace jsme věřili, že naši výkonnost posuneme,“ uvedl Jiří Kekrt s tím, že v soutěži neměl tým moc nevydařených utkání.

„Hlavně v začátku náš výkon nabral na obrátkách a byl lepší v porovnání s loňským rokem. Ať už kondičně, tak technicky. Trochu nám v té době vázla ještě taktika a herní disciplína. Proto jsme prohrávali zápasy, které jsme měli dobře rozehrané, ale nakonec jsme je nezvládli,“ poznamenal. „Nicméně výkonnost šla nahoru a na konci kalendářního roku, před Vánocemi, jsem byl vnitřně přesvědčený, že budeme reálně hrát o medaili, byť jsem o tom nemluvil.“

Jenže následně zbylou část sezony podle něj hodně ovlivnilo utkání s Karvinou, které bylo nakonec kontumováno ve prospěch Frýdku-Místku.

„Je pro mě nepochopitelné, jak celou situaci karvinský klub pojal. Je to nesportovní a po lidské stránce neakceptovatelné. Semifinálovým zápasem Českého poháru s Karvinou začaly naše zdravotní problémy. Příčinou nebyla hráčská smůla, ale způsob hry a pojetí utkání, kdy Karvinští pořád v sobě cítili křivdu, že frýdečtí hráči nebo funkcionáři nebo Kekrt jim něco ztížili,“ řekl. „Místo toho, aby se podívali do vlastní kuchyně a hledali příčinu tam, kde skutečně byla. Zřejmě byla chyba v managementu,“ míní.

V této části soutěže začaly zdravotní problémy jeho svěřenců. „To jsem ještě nebral jako katastrofu. Katastrofa však bylo to, co pokračovalo v přípravě. V lednu, v únoru a následně se to kupilo až do závěru soutěže. Nebylo to o tom, že by nám chyběl jeden nebo dva hráči, ale na konci sezony jsme postrádali osm hráčů základní sestavy,“ upozornil frýdecko-místecký kouč.

„V průběhu jara jsem tak pak měl obavy, abychom se vůbec dostali do play off. To se nám nakonec podařilo. Nevěřil jsem tomu, že skončíme lépe, než osmí, přitom nakonec jsme byli po základní části sedmí. Když vezmu v potaz, jaké problémy jsme měli, takové umístění se dá akceptovat.“

V závěru sezony tým táhl zkušený Vojtěch Petrovský

Běžně družstva nastupují k zápasům v šestnácti hráčích, Frýdecko-Místečtí dávali složitě dohromady dvanáct házenkářů. „Z toho tři hráči byli z béčka, tři dorostenci a zbytek náš kádr bez řady klíčových hráčů. Myslím si, že i ve čtvrtfinále proti Karviné jsme neudělali ostudu v tomto složení. Podstatné části poločasů jsme dokázali být konkurence schopní,“ popsal Kekrt s tím, že v následných duelech o 5. až 8. místo jeho svěřenci z osmi poločasů proti Novému Veselí a Lovosicím šest vyhráli a jen dva prohráli.

„Bylo to dáno tím, že mladíci nedokázali držet úroveň na patřičné mezi po celou dobu utkání. Trénovanost některých hráčů nebyla taková, jaká by měla být, proto jsme utkání nezvládli.“ Všechno špatné je ale podle Jiřího Kekrta k něčemu dobré. „Více prostoru tak dostali mladí hráči a ukázali, že za určitých předpokladů mohou být v budoucnu nositeli výkonnosti tohoto družstva. Za to jsem moc rád a jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli v tomto složení,“ vysekl poklonu svému týmu.

„Velikým štěstím bylo, že Vojta Petrovský, byť má řadu neduhů, a už není nejmladší a má něco za sebou, dokázal držet prapor výkonnosti nahoře nad hlavou. Dokázal motivovat hráče na hřišti. Byl nositelem výkonnosti a ostatní se k němu přidali. Hodně tomu pomohl,“ podotkl.

Pro trenéra s bohatými zkušenostmi to byla poslední sezona v pozici lodivoda. Házenou však bude sledovat i nadále. „Pokud budu mít čas a náladu, určitě se budu jezdit dívat do Frýdku-Místku i do Kopřivnice. Rozhodovat se budu hlavně podle toho, který soupeř mě bude zrovna více zajímat,“ řekl s tím, že je připravený své poznatky ohledně družstva předat i svému nástupci Andrei Titkovovi, který převezme frýdecko-místecký výběr od začátku června.

„Je to můj bývalý svěřenec, kterého jsem dlouhou dobu trénoval. Když mě o to poprosí, určitě mu rád vyjdu vstříc. Je to jen o tom, jestli bude mít zájem,“ uzavřel.